Mevlid Kandili'nde Konya'da Camiler Doldu, Taştı - Son Dakika

Mevlid Kandili'nde Konya'da Camiler Doldu, Taştı

02.01.2015 19:17
Mevlid Kandili'nde Konya'da Camiler Doldu, Taştı, System.String[]

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın (sav) doğum yıldönümü olan Mevlid Kandili'nde tüm yurtta olduğu gibi Konya'da da camiler doldu taştı.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın (sav) doğum yıldönümü olan Mevlid Kandili'nde tüm yurtta olduğu gibi Konya'da da camiler doldu taştı. Vatandaşlar, kandil gecesi dua edip Allah'tan af ve mağfiret diledi.

Mevlana Müzesi yanında bulunan Sultan Selim Camii, Mevlid Kandili nedeniyle yılın en kalabalık gecelerinden birini yaşadı. Çok sayıda vatandaş, camide ibadetini yaptı duasını etti. Akşam namazını Sultan Selim Camii'nde kılan 83 yaşındaki Osman Danışman tüm İslam aleminin kandilinin mübarek olması temennisinde bulunarak şunları söyledi: "Peygamberimiz Efendimiz'in(sav) ruhu şad olsun, bizlere şefaatçi olsun. Cenab-ı Mevlam, bizi Peygamber Efendimiz'e ümmet etti. Biz de ahirette inşallah şefaatine nail olacağız. Rabb'im bizi Peygamber Efendimiz'in şefaatine nail etsin, Efendimiz'e komşu etsin. Bizim istediğimiz zaten bu. Dünyaya geldik, işte gidiyoruz. Rabb'imiz bizi Peygamber Efendimiz'e komşu ederse, ne mutlu bize. Başka da bir şey istemeyiz, Allah'ıma şükürler olsun. İnşallah burada, beraberce kıldığımız namaz gibi orada da bizler beraber oluruz."

Mevlid Kandili'nde Konya'da Camiler Doldu, Taştı
Mevlid Kandili'nde Konya'da Camiler Doldu, Taştı

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Mevlid Kandili'nde Konya'da Camiler Doldu, Taştı - Son Dakika


Son Dakika

Bir vatandaşın geçim sıkıntısını anlatan Meral Akşener, canlı yayında duygu dolu anlar yaşadı İnternette hızla yayılan esrarengiz palyaço fotoğrafı, Instagram hesaplarının kapanmasına neden oluyor Son Dakika: Sivasspor geriden gelerek Karabağ'ı 3-2 mağlup etti Türk gemisine yapılan hukuk dışı baskınla ilgili düğmeye basıldı! Savaş gemileri sahaya iniyor Merve Boluğur'dan cesur paylaşım! Derin bacak ve göğüs dekoltesi olay oldu Hayat kurtaracak buluş! Koronavirüs hastalarının ölümüne yol açan sitokin fırtınasının gizemi çözüldü İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü