Son Dakika Haberleri: Kars'ta 50 Kadın Yediği Mevlit Yemeğinden Zehirlendi

Kars'ta 50 Kadın Yediği Mevlit Yemeğinden Zehirlendi

5 ay önce

Kars'ta 50 kadın gittikleri mevlitte yedikleri tavuklu pilavdan zehirlendi. Hastaneye kaldırılan kadınlar tedavinin ardından taburcu edildi.

 Kars'ta mevlit yemeğinden zehirlenen 50 kadın kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alındı.

ACİL SERVİSE GİTTİLER

Edinilen bilgiye göre, Yeni Mahallede bir aile, okuttuğu mevlidin ardından yemek verdi. Öğle saatlerinde verilen tavuk-pilav yemeğin ardından, akşam saatlerinde karın ağrısı ve mide bulantısı başlayan yaklaşık 50 kadın Kars Harakani Devlet Hastanesi ile Araştırma Hastanesi'ne acil servisine başvurdu.

TEDAVİNİN ARDINDAN TABURCU EDİLDİLER

Harakani Devlet Hastanesi'ne 27 kişi, Kafkas Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne de 23 kişi karın ve baş ağrısı şikayeti ile toplam 50 kişi gitti. Yapılan kontrollerin ardından şahısların, yedikleri tavuk ve pilavdan zehirlendikleri belirlendi. Tedavi altına alınan 50 kişi yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.

GENEL DURUMLARI İYİ

Zehirlenme olayı ile ilgili gazetecilere bilgilendirmede bulunan Kars Harakani Devlet Hastanesi Başhekimi Mutlu Uzman Doktor Mutlu Şahin, hastaneye müracaat eden hastaların genel durumlarının iyi olduğunu, tedavileri ayakta yapılan hastaların çoğunun taburcu edildiğini belirtti. Şahin, şikayetleri devam eden birkaç hastanın ise tedavilerinin devam ettiğini kaydetti.

Sesten Kendisini Duyamayan Hadise, Sahnede Çıldırdı Binadan Sarkan Cesedi Görenler Gözlerine İnanamadı! Genç Tamirci Donarak Öldü
Spordan Dönen Kadını Taciz Etti, "Bunu Yapmak Zorundaydım" Dedi