Mevzuata Uymayan Balıkçılara Ceza Yağdı - Son Dakika

Mevzuata Uymayan Balıkçılara Ceza Yağdı

19.01.2012 12:21
Mevzuata Uymayan Balıkçılara Ceza Yağdı, System.String[]

Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kent içinde balıkçılık yapan işletmeleri denetledi.

Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kent içinde balıkçılık yapan işletmeleri denetledi. Müdürlüğün su ürünleri kontrol elemanlarından oluşan 22 kişilik bir ekip, denetimde Su Ürünleri Mevzuatı'nı ihlal eden 32 işletmeye toplam 20 bin 362 lira idari para cezası kesti.

Denetimlerde avlanan balıkların boy ve ağırlıklarını inceleyip avlanma zamanlarını tespit eden ekipler, bin 653 iş yerinde yaptığı kontrollerde 32 balıkçı esnafının Su Ürünleri Mevzuatı'na aykırı avlanma ve satış yaptıklarını belirledi. Toplamda 20 bin 362 lira idari para cezası kesen su ürünleri kontolörleri, boy yasağına uymadığı gerekçesi ile 4 iş yerinde 3 kasa mezgit, 3 kasa barbun, 3 kasa hamsi, 30 kasa tekir ve 2 kasa lüfere de el konuldu. Geçen yıl yapılan denetimlerde de özellikle boy standartlarının altında balık satışı yaptığı saptanan 12 satış merkezine de 9 bin 336 lira idari para cezası uygulamış, 1 kilo 255 gram lüfer, 120 kilo tekir ve 195 kilo kefal balığına el koymuştu.

Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, denetimlerin devam edeceğini söyledi. Güven, "Çalışmalar süreklilik arz etmekte olup 2012 yılında da balıkların karaya çıkış noktalarına, balık haline ve perakende satış yerlerine ilaveten, yol kontrolleri ile denetimler düzenli aralıklarla yapılmaya devam edilecektir." şeklinde konuştu.

Mevzuata Uymayan Balıkçılara Ceza Yağdı
Mevzuata Uymayan Balıkçılara Ceza Yağdı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Mevzuata Uymayan Balıkçılara Ceza Yağdı - Son Dakika


Son Dakika

Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Genç kız, iğnenin yan etkilerini söyleyen doktora saldırdı Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı Başkan Böcek, 58'inci yaşına yoğun bakımda girdi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı