Mezitli'de kadınlar enginar üretimine başladı - Son Dakika

Mezitli'de kadınlar enginar üretimine başladı

04.10.2019 11:24
Mezitli'de kadınlar enginar üretimine başladı, System.String[]

Mezitli Belediyesi'nin desteğiyle hayata geçirilen Mezitli Kadın Üretici Pazarı Kooperatifi üyesi kadınlar, Mezitli Belediyesi Fidan Üretim Serasında enginar üretimine başladı.

Mezitli Belediyesi'nin desteğiyle hayata geçirilen Mezitli Kadın Üretici Pazarı Kooperatifi üyesi kadınlar, Mezitli Belediyesi Fidan Üretim Serasında enginar üretimine başladı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da kadınlarla birlikte enginar fidesi dikti.

Mezitli Kadın Üretici Pazarı Kooperatifi, çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Akademisyen, iş insanı, işçi ve çalışanlardan oluşan bir grup kadın, Mezitli Belediyesi Fidan Üretim Serasında bir araya gelerek, enginar fidelerini toprakla buluşturdu. Enginar üretiminde verimli sonuçlar elde edildiği takdirde ilçede yaşayan kadınlara enginar üretimi konusunda eğitimler verilecek.

Kadınlar, Fidan Üretim Serasında kendilerine tahsis edilen boş tarlada ekimlerini gerçekleştirirken, Mezitli Belediye Başkanı Tarhan da kadınlara destek vererek enginar fidesi dikti.

Prof. Dr. Ayşe Gül Yılgör, enginar ekimini olabildiğince yaygınlaştıracaklarını belirterek, "Mezitli Kadın Kooperatifi girişimi olarak enginar tohumlarını toprakla buluşturduk. Uzun bir süredir bu projemizin düşünsel hazırlığını yapıyorduk ve şimdide Başkanımız Neşet Tarhan'ın katılımıyla fiiliyata geçtik. Bugün burada başlattığımız enginar üretimimizi başka yerlerde de yaygınlaştıracağız. Bu anlamda bize destek olan başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisi kooperatifleşme fikrine çok yakın. Çalışmalarımıza olabildiğince katılarak, desteklerini esirgemedi" dedi.

Başkan Tarhan ise kooperatifleşmenin ana unsurunun gönüllü bir şekilde kendi haklarına sahip çıkmak ve üretimlerini daha iyi değerlendirmek olduğunu dile getirerek, "Kadınlar bugün burada çok önemli bir çalışma yürütüyorlar. Bu çalışmalar neticesinde üretimin önemini yaygınlaştırmak adına doğru adımlar atılmış oldu. Bu tarlada başlayan enginar üretimi yeterli verim sağlarsa kırsal bölgelerimizde yaşayan kadınlarımıza enginar üretiminin nasıl yapılacağı konusunda eğitimler vereceğiz. Mezitli'de yaşayan kadınlarımızın enginar üretimine katkı sağlayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" diye konuştu. - MERSİN

Mezitli'de kadınlar enginar üretimine başladı
Mezitli'de kadınlar enginar üretimine başladı
Mezitli'de kadınlar enginar üretimine başladı
Mezitli'de kadınlar enginar üretimine başladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Mezitli'de kadınlar enginar üretimine başladı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Hocalı'da Türkçe bildiği için Azerbaycanlıları katleden Ermeni milis, 30 yıl sonra yakalandı İbo Show'da Hülya Avşar'la düet yapan İbrahim Tatlıses, gözyaşlarına hakim olamadı Yasemin Allen yeni imajını paylaştı, görenler gözlerine inanamadı Çorbacıda masaya servis tartışması, taşlı sopalı kavgaya dönüştü Tuğba Özerk'ten Nusret'e bomba gönderme: Kolpacı 75 kuruş yardım yapmıyor Sağlık Bakanı Koca, İstanbullulara güzel haberi verdi: Vaka artış hızı kontrol altına alındı Ahmet Davutoğlu'ndan randevu talebini reddeden Bahçeli'ye Kürtçe cevap Trenin ucu bucağı görünmüyor! Ermenilerden ele geçirilen tank ve toplar Bakü'ye götürüldü