MHK'den Abdullah Yılmaz Açıklaması - Son Dakika

MHK'den Abdullah Yılmaz Açıklaması

17.02.2018 16:21

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, istifa eden hakem Abdullah Yılmaz'ın MHK Başkanı Yusuf Namoğlu tarafından tehdit edildiği haberlerine tepki gösterdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK), istifa eden hakem Abdullah Yılmaz'ın MHK Başkanı Yusuf Namoğlu tarafından tehdit edildiği haberlerine tepki gösterdi.

MHK'nin TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamasında, Abdullah Yılmaz'ın 23 Aralık 2017'de TFF 1. Lig'de Eskişehirspor- Adanaspor arasında oynanan maçta görevlendirildiği hatırlatılarak, şu bilgiler verildi:

"ANKARAGÜCÜ-ELAZIĞSPOR MAÇINDA AMAÇLANAN TANITIM GERÇEKLEŞMEDİ"

"Müsabaka sonunda stadyum koridorlarında hakem soyunma odasına giderken, yaklaşık 1-1,5 metre arkasında kendisine hakaret eden yöneticilere duyarsız kaldığı ve federasyon temsilcilerinin cep telefonu ile belirlediği olay görüntülerine rağmen konuyu raporlamadığı anlaşıldığından kendisi telefonla uyarılmış, bu konudaki sözlü savunması tarafımızdan gerçekçi bulunmamıştır. Abdullah Yılmaz, 4 Şubat'ta görevlendirildiği MKE Ankaragücü-Tetiş Yapı Elazığspor müsabakası öncesindeki seremoninin, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hazırlanan ve ülkemizin UEFA 2024 adaylığı tanıtım sloganı ile ilgili panoların arkasında yapılması gerekirken panoların önünde yapılmış olmakla, naklen yayın kapsamında amaçlanan tanıtım gerçekleşmemiştir. Hakemin, federasyon temsilcisinin müdahalesi ve dördüncü hakemin iki kez uyarısına rağmen kulaklığını takmadığından uyarıyı anlamadığı görülmüştür. Ayrıca bu müsabakada 9.15 metre mesafe belirlemede uygulanan işaret spreyini kullanmaması, Ankara'da bir hakemden temin etme gayreti de göstermemesi nedeniyle yazılı savunması alınmış ve savunma da kurulumuzca uygun bulunmamıştır."

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta Menemen Belediyespor-Afjet Afyonspor arasında oynanacak önemli maçta Yılmaz'ın görevlendirildiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"FEDERASYONUMUZ KONUYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI"

"Abdullah Yılmaz, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu tarafından müsabaka gününden 2 gün önce telefonla aranmış, karşılaşmanın önemine yönelik dikkati çekilmiştir. Önceki müsabakalardaki konsantrasyon eksikliğinden kaynaklanan hataları hatırlatılarak bu müsabakayı küçümsememesi gerektiği, bu müsabakaya gözlemci ile birlikte ayrıca MHK Üyesi Erol Ersoy'un da görevlendirileceği, performansının bundan sonraki görevlendirmeleri etkileyeceği, cihetle özenli olması gerektiği iletilmiştir. Bu gerçekler doğrultusunda Abdullah Yılmaz'ın tehdit edilmesi söz konusu olmadığı gibi, istifasının aynı anda Hakem İşleri Müdürlüğü ile birlikte medyada bazı kişilere gönderilmesi, son günlerde kurulumuza yönelik gerçek dışı açıklama ve yorumların kaynaklarının ortaya çıkması bakımından oldukça düşündürücüdür. Ayrıca federasyonumuz konuyla ilgili bir soruşturma da başlatmıştır."

MHK'den Abdullah Yılmaz Açıklaması

- Kaynak: AA

Son Dakika Spor MHK'den Abdullah Yılmaz Açıklaması - Son Dakika Spor

YORUMLAR (4)
  • Misafir: Federasyon ve MHK gerçegi söylemiyor. Hakem bu kadar hata yaptı, savunması uygun bulunmadı da niye maç verdiniz. Kendi kendinizi yalanlıyorsunuz. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • TUZLALI: Bence MHK üyesi Abdullah YILMAZ olsun erol ersoyun eskiden yönettiği maçları incelesin iyi biliriz erol ersoyun cemaziyel evvelini.. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Cabbar: Bu mhk ne iş yapar agalar.helal olsun hakeme mhk nin nasıl yönetildiğini gösterdi.zaten herkezin bildiği Cevap Yaz 6 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Hazer Amani ile boşanacağı konuşulan Sıla, gizemli bir erkekle görüntülendi Abdurrahim Albayrak'ın istifa kararı aldığı, erken seçim şartıyla vazgeçtiği ortaya çıktı Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar 4. kattan düşüp hayatını kaybeden Cemil Taş, milli sporcu Ayşe Taş'ın 24 yıl sonra kavuştuğu babası çıktı Çağla Şıkel'e korkunç tehdit: Seni ve çocuklarını öldüreceğim Masumlar Apartmanı'nın 7. bölüm fragmanı yayınlandı! Han'ın itirafı İnci'yi şoke etti Doğum yapan köpek, fıstık yeşili yavru dünyaya getirdi Kapkaççı akrabalar takip ettikleri yaşlı adamın 25 bin lirasını alıp kaçtı! O anlar kameralara yansıdı