MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ Açıklaması - Son Dakika

MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ Açıklaması

19.05.2016 21:14
MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ Açıklaması

MHP Gaziantep Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ, "Biz Türk milliyetçileri olarak Milliyetçi Hareket Partisi olarak derhal Suriye'deki iç savaşın üzerine ateş değil, benzin değil, su dökmemiz gerektiğine inanıyoruz.

MHP Gaziantep Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ, "Biz Türk milliyetçileri olarak Milliyetçi Hareket Partisi olarak derhal Suriye'deki iç savaşın üzerine ateş değil, benzin değil, su dökmemiz gerektiğine inanıyoruz." dedi.

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Kurultay süreci MHP ve Ülkücü hareket" konferansında konuşan Özdağ, bir başka ulus devletinin içinde büyümüş, eğitim almış, milli devlet formatı almış, iç savaş yaşamış ve iç savaşın tüm yapısal nedenlerini Türkiye'ye taşımış olan insanların olduğunu belirtti.

Özdağ, şöyle dedi:

"Türk toplumunun içinde asimile olmaları mümkün değil. Nasıl ki Almanya'daki Türkler, entegre ve asimile olmadılarsa. Şimdi bu 2,5 milyonun içinden Arap milliyetçiliği doğuyor, Arap mafyası doğuyor, selefi cihatçılık doğuyor. Bu bir kabus. Türkiye'nin en ufak zayıf düşme anında bununla başa çıkmak olağan üstü zor. Biz Türk milliyetçileri olarak Milliyetçi Hareket Partisi olarak derhal Suriye'deki iç savaşın üzerine ateş değil, benzin değil, su dökmemiz gerektiğine inanıyoruz" dedi.

Özdağ, konferansın ardından bir sohbet salonunda vatandaşlarla bir araya geldi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ Açıklaması - Son Dakika


Advertisement