MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Açıklaması - Son Dakika

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Açıklaması

08.09.2012 17:40
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Açıklaması, System.String[]

"Terör, Türkiye'yi esir almıştır" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan,

"Terör, Türkiye'yi esir almıştır" dedi.

Ayhan, MHP Samsun İl Başkanlığı'nca Türk-İş Eğitim Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı'nda, TBMM'deki milletvekili sayısına göre çok güçlü olan bir iktidarın, Türkiye'yi yönetemediğini ileri sürdü.

AK Parti iktidarı aldığında hemen hemen bitme noktasına gelen terörün yeniden azdığını dile getiren Ayhan, şöyle konuştu:

"Bundan şimdi iktidar da memnun değil. Bu iktidarın uyguladığı, bizim,

'ihanet açılımı' dediğimiz açılım politikası sonrasında birtakım olaylar meydana geldi. 'Habur rezaleti' olmasaydı, 'Oslo rezaleti' olmazdı. 'Oslo rezaleti' olmasaydı bugün içinde bulunduğumuz siyasetin ötesindeki terör problemi de bu noktaya gelmezdi. iktidar, anlaşmaz ve muhalefete istediğini yaptırmak isteyen bir politika izliyor. Bunun böyle olması mümkün değil. Terör, Türkiye'yi esir almıştır. Uygulanan politikalar maalesef AKP'yi de esir almış durumdadır."

Ayhan, ekonomik anlamda Türkiye'nin geldiği noktanın iyi olduğunu söylemenin mümkün olmadığını iddia ederek, "AKP döneminde Türkiye dış ticarette kaybetti. Türkiye'nin AKP iktidarında yaptığı, dış ticarette aldığı ile sattığı arasındaki fark bugün 500 milyar dolara ulaşmıştır. Cari işlemlerdeki açık 350 milyar dolara yaklaşmıştır. AKP geldiğinde insanlarımız milli gelirin yüzde 24'ünü tasarruf ederken, bugün dünyada tasarruf etme liginin en dibindedir, yüzde 12'lere düşmüştür" diye konuştu.

Muhabir: İlyas Gün-Mehmet Kumcağız

Yayıncı: Murat Taydaş - SAMSUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile telefonda görüştü! Azerbaycan-Ermenistan gerilimi ele alındı Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş 150 kişiyi koronaya kurban veren kentimizde tedbirlere uyulmaması korkutuyor Kızı Şeyma'yı öldüren babaya, ağırlaştırılmış müebbet 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı İzmir'de yolun ortasında kadını döven şahsa kimse müdahale etmedi! Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!