MHP Genel Başkanı Bahçeli: Sonunu hazırlayan şerefsiz Esed hain saldırılarının karşılığını almalı - Son Dakika

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Sonunu hazırlayan şerefsiz Esed hain saldırılarının karşılığını almalı

28.02.2020 08:55
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Sonunu hazırlayan şerefsiz Esed hain saldırılarının karşılığını almalı, System.String[]

Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 33 şehit verdiğimiz rejim saldırısı sonrası, "Sonunu hazırlayan şerefsiz Esed hain ve hunhar saldırılarının karşılığını en ağır şekilde almalı" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İdlib'de 33 askerimizin şehit olduğu ve 32 askerimizin yaralandığı hava saldırısı sonrası bir yazılı açıklama yaptı. Türkiye'nin, şehitlerinin kanını yerde bırakmayacağını belirten Bahçeli, Esed'e "şerefiz" ve "katil" diye seslendi.

"RUSYA MENFUR YÜZÜNÜ GÖSTERMİŞTİR"

Bahçeli açıklamasında İdlib'e kara ve hava operasyonun süratle devam etmesi gerektiğini vurgulayarak "Rusya Federasyonu bizim tarafımızdan malum olan menfur ve meşum yüzünü bir kez daha göstermiş, Türkiye'ye karşı beslediği gizli husumeti açıkça ifşa etmiştir. Katil Esad cinayet ve rezaletleriyle resmen düşman kampa yerleşmiş, nefretin ve şiddetin yegane failine dönüşmüştür. Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye Cumhuriyeti'nin her türlü askeri müdahale hakkını ve mücadele kararını haklı ve meşru görmektedir. Suriye hava sahasının Rusya tarafından açılıp açılmaması hükmünü tümden kaybetmiş, artık güç ve zor kullanmak kaçınılmaz bir mecburiyet haline gelmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi, hükümetin alacağı siyasi ve askeri her karar, her uygulama, her tasarrufun bedeli ne olursa olsun yanında duracak, destekçisi olacaktır. Düşman görüldüğü yerde ezilmelidir. Nitekim İdlib'e kara ve hava operasyonu ivedilikle icra edilmelidir" dedi.

"ŞEREFSİZ ESED KARŞILIĞINI VERMELİ"

Sınır kapılarının açılmasının isabetli bir karar olduğunu ifade eden Bahçeli, "Gelişmelerin silahlı çatışmadan sıcak savaşa dönüşme konusu Türkiye'nin meselesi olmaktan artık çıkmış, kan döken rejim unsurlarının bulundukları her yerde cezalandırılmaları Türk tarihine ve maşeri vicdana karşı ertelenemez bir sorumluluk halini almıştır. Sonunu hazırlayan şerefsiz Esad hain ve hunhar saldırılarının karşılığını en ağır şekilde almalı, Türk milletine silah çevirmenin, bomba atmanın sonuçlarına acı şekilde muhatap olmalıdır. Milli güvenliğimizi temin maksadıyla bulunduğumuz alanlarda karşımıza kim çıkarsa çıksın doğduğuna pişman edilmeli, bunun gereği can pahasına yapılmalıdır. Bugünkü oldukça hassas ve nazik dönemde, siyasi polemiklerle oyalanmak, ahlaken sorunlu tartışmalarla meşgul olmak vatanseverlikle, Türkiye sevgisiyle asla tavzih ve tevil edilemeyecektir. Gün bir olma, beraber olma, birlikte aynı cephede, aynı şuur ve ruh da buluşma günüdür. Kimin hangi siyaset anlayışının, hangi fikri ve ideolojik akımın mensubu olduğunun bir önemi elbette kalmamıştır. 'Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben' ilkesinde cesaretle kucaklaşmak mühim ve müessir bir zorunluluktur. Bütün Türk vatandaşlarının seferberlik ruhuyla yeni bir Milli Mücadele ortak paydasında kenetlenmeleri mukadderatımıza istikamet çizecek istiklal ve istikbal meselesidir. Esad ya pişman olup teslim bayrağını çekecek ya da bombaladığı topraklar ona ve çetesine mezar olacaktır" açıklamasında bulundu.

"TÜRKİYE ŞEHİTLERİNİ SAHİP ÇIKARAK DÖKÜLEN KANLARI YERDE BIRAKMAYACAKTIR"

Türkiye'nin bir NATO ülkesi olduğunu hatırlatan Bahçeli, "Ayrıca Türkiye bir NATO müttefikidir. Yapılan saldırılar aynı zamanda bütün NATO üyelerine yapılmıştır. İçinden geçtiğimiz süreç herkes ve NATO üyesi her ülke için samimiyet ve iyi niyet testidir. Türkiye şehitlerini sahip çıkarak dökülen kanları yerde bırakmayacaktır. Muzaffer Türk milleti, Allah'ın izniyle melaneti devirecek, hainleri yerle yeksan edecektir. Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'nin egemenlik haklarının muhafazasıyla birlikte güvenlik ihtiyaçlarının fedakarlıkla karşılanacağına inanmakta, hükümete ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine sonuna kadar güvenmektedir. Biriz, diriyiz, hep birlikte güçlüyüz, aşılmaz son kaleyiz. Yılgınlık yoktur, umutsuzluk yoktur, taviz ve teslimiyet söz konusu bile edilemeyecektir. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmetler diliyorum. Yaralı kardeşlerimize şifalar temenni ediyorum. Şehitler hepimizindir, alınacak intikam hepimizin namusuna emanettir. Başımız sağ olsun, vatan sağ olsun, zalimlere, hainlere lanet olsun" ifadelerini kullandı.

Son dakika: İdlib'deki operasyonlarda 17 günde bin 709 rejim askeri etkisiz hale getirildi Erdoğan başkanlığında toplanan güvenlik zirvesi sona erdi Son dakika: İdlib'de Esed rejiminin gerçekleştirdiği saldırılarda 36 askerimiz şehit düştü İdlib operasyonundan yeni görüntü! Rejim unsurları böyle imha edildi Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü İmamoğlu'ndan İdlib paylaşımı: Acı haberler yüreğimizi yakıyor Şehit haberlerini duyuran Hatay Valisi'nden halka uyarı: Hastanelerin etrafında yığılma olmamasını rica ediyoruz Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan İdlib şehitleri için taziye mesajı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şehitlerimiz için başsağlığı mesajı yayınladı Türk yetkili şehitlerin ardından duyurdu: Türkiye, mültecilere Avrupa kapılarını açtı
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Sonunu hazırlayan şerefsiz Esed hain saldırılarının karşılığını almalı
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Sonunu hazırlayan şerefsiz Esed hain saldırılarının karşılığını almalı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel MHP Genel Başkanı Bahçeli: Sonunu hazırlayan şerefsiz Esed hain saldırılarının karşılığını almalı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Büyükçekmece'de düşen eğitim uçağını kullanan pilotaj öğrencisi hayatını kaybetti Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinop'ta S-400'lerin test edildiğini doğruladı İstanbul'daki toplantıya çağrılmayan İmamoğlu suskunluğunu bozdu: Büyük nezaketsizlik Son dakika: Kayseri'deki bombalı saldırının faili PKK'lı terörist Irak'ta yakalanıp Türkiye'ye getirildi Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki pandemi toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Nihat Hatipoğlu'nu şaşkına çeviren olay: Sokaktan hayretler içinde geçtim Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından İstanbul'da uzun test kuyrukları oluştu Rus otel sahibi 15 kişilik grupla basıp kiracısına işkence yaptı