MHP Grup Başkanvekili Vural: Teröre Karşı Milli Duruş Oluşturulamıyor - Son Dakika

MHP Grup Başkanvekili Vural: Teröre Karşı Milli Duruş Oluşturulamıyor

26.09.2012 16:01
MHP Grup Başkanvekili Vural: Teröre Karşı Milli Duruş Oluşturulamıyor, System.String[]

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Türk siyasetini terör teslim almış gibi gözüküyor."

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Türk siyasetini terör teslim almış gibi gözüküyor. Teröre karşı milli duruş oluşturulamıyor." dedi.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Vural, AK Parti'nin açılım sevdasından bu yana 497 şehit verildiğini ifade etti. Her gün bir ocağa ateş düştüğünü vurgulayan Vural, "Ay yıldızlı bayrağa sarılı şehit cenazelerinin gitmediği şehir kalmadı. Diğer taraftan terör örgütüyle masaya oturmaya can atanlar, şer ittifakı kurmuş, karga sesleriyle 'Oslo', 'müzakere' diye bağırıp çağırıyorlar. Hangi yüzle PKK'yı muhatap alıyorsunuz? Oslo devam etmeli diyenler sıraya girmiş. AKP bakanları, kılavuzları, CHP, BDP şeytan üçgeni kurmuşlar milleti ve devleti bu üçgen içinde tuzağa düşürmeye çalışıyorlar. Kandil'den PKK sufle veriyor, şer üçgeni hoparlör adeta, 'masa kurulsun' diye sesleniyor. Çirkin ve bet sesleriyle Oslo ihanet türküsünü çığırıyorlar." dedi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in "Teröristbaşı Abdullah Öcalan dahil ayrım yapmadan herkesle görüşülebileceği" açıklamalarına sert tepki gösteren Vural, "Sen Adalet Bakanı'sın. Bu milletin hakkını yok etmek isteyenlerle o masaya oturacaksan o zaman adalet niye var, hukuk niye var? Terör örgütü başıyla görüşülebilir diyorsa bir Adalet Bakanı, o zaman Türkiye'de adaleti nasıl temin edeceğiz? Oldu olacak verin çetelere, verin mafyaya, suç örgütlerine, teslim edin Türkiye'yi. Bu millete, bu terörü kullanarak 'başka çaremiz yok' dedirtmek isteyen zihniyeti kınıyorum. Bu milletin de o masayı, kuranların başına geçireceği günler yakındır. Sabrı zorluyorsunuz." şeklinde konuştu.

"İSTİHBARAT DESTEĞİ NEREDE SAYIN BAŞBAKAN"

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in basına yansıyan açıklamalarını da değerlendiren Vural, şöyle devam etti: "'Hiçbir terör örgütü siyasi, mali destek almadan yaşayamaz' diyor. 'Müzakere' diyenler, verdikleri psikolojik destekle, terör örgütünü yaşatmıyor mu, sigara ve uluşturucu kaçakçılığı ile mücadele etmeyerek terör örgütü yaşatılmıyor mu? ABD'den istihbarat desteği alıyoruz diye bu milleti uyutanlar, Obama'ya teşekkür eden ey Sayın Başbakan, nerede istihbarat desteği? 'Kandil'e teknik anlamda bir operasyon yapmak mümkün' diyor Genelkurmay Başkanı. 'OHAL gerekli mi' diye soruluyor, 'siyasi bir karardır' diyor. Niye veremiyorsunuz? Sonra kalkıp 'terörle mücadele ediyoruz', diyorsunuz. Teröre zemin hazırlanıyor ve Türkiye siyasal bir çözüme doğru götürülmek isteniyor. Milletin siyasetine dönün. Bu bölücü vesayetten kurtulun. Türk siyasetini terör teslim almış gözüküyor. Teröre karşı milli duruş oluşturulamıyor."

MHP Grup Başkanvekili Vural: Teröre Karşı Milli Duruş Oluşturulamıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika MHP Grup Başkanvekili Vural: Teröre Karşı Milli Duruş Oluşturulamıyor - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Davutoğlu arasındaki ilk kavga Bülent Arınç nedeniyle yaşanmış Otomobiliyle dilenmeye gelen dilencinin üzerinden 7 bin lira çıktı Sergen Yalçın, Adem Ljajic'i Fenerbahçe derbisi için Kadıköy'e götürmeyecek Otobüs şoföründen ilginç korona önlemi: Yasaklı koltuklara 5 litrelik bidon bağladı Cinsel iktidarsızlığa neden olan istilacı aslan balığı, Doğu Akdeniz kıyılarına kadar geldi Bakan Soylu'dan HDP'li vekillere: Bir tek cümle söyleyeceksiniz, 'Bu PKK'nın Allah belasını versin' diyeceksiniz MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayı seçildi Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı! Oranlar değişti