Mhp, Hocalı Soykırımı İçin Meclis'e Kanun Teklifi Vermeye Hazırlanıyor - Son Dakika

Mhp, Hocalı Soykırımı İçin Meclis'e Kanun Teklifi Vermeye Hazırlanıyor

12.01.2012 14:03
Mhp, Hocalı Soykırımı İçin Meclis'e Kanun Teklifi Vermeye Hazırlanıyor, System.String[]

MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, yakında Hocalı soykırımının kanun olarak kabul edilmesi için Meclis Başkanlığı'na teklif vereceklerini söyledi.

MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, yakında Hocalı soykırımının kanun olarak kabul edilmesi için Meclis Başkanlığı'na teklif vereceklerini söyledi.

Oğan, TBMM'nde düzenlediği basın toplantısında, Fransa Meclisi'nde kabul edilen "Ermeni teklifi" konusuna değinerek, Fransız şirketinin ortaklığının bulunduğu Güney Akım Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin Türkiye tarafından 28 Aralık'ta onaylanmasını eleştirdi. Fransa'ya karşı başta ekonomik tedbirler alınması gerekirken bu projenin onaylanmasıyla Fransa'nın ödüllendirildiğine dikkat çeken Oğan, "Eğer biz Fransa'ya karşı gerekli tedbirleri alamazsak çok yakın bir zamanda Türkiye'ye karşı bu kampanya daha da yoğunlaşacaktır." dedi.

Oğan, bulunduğu her ortamda Türkiye karşıtlığını gizlemeyen, yakın zamanda yapılacak devlet başkanlığı seçimlerinde Türkiye karşıtlığı üzerinden puan toplamaya çalışan Fransa Devlet Başkanı Nicolas Sarkozy'nin bu tutumu karşısında Türkiye'nin tavrının yeterli olmadığı ve uzun süreden beri bu yasayı getireceği belli olan Fransa'nın bu tutumuna karşı yeterli hazırlığı zamanında yapmadığını ifade etti. Sinan Oğan, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin konuya ilişkin bazı girişimleri bulunduğunu da belirterek, "Fransa Büyükelçiliği'nin önüne Cezayir soykırım anıtının yapılması, Paris Caddesi'nin adının Cezayir Caddesi olarak değiştirilmesi... Buna belediye meclisi karar verecek ama bunun yeterli olmadığı kanaatindeyim." dedi.

26 Şubat 1992'de Ermeniler tarafından Azerbaycan'ın Hocalı kentinde 'soykırım' yapıldığını ifade eden Oğan, sadece Cezayir soykırım anıtını koymanın yeterli olmadığını, Hocalı soykırım anıtının da konulması gerektiğini söyledi. Oğan, "Yakında bu konuyu Meclis'e de getireceğiz. Hocalı soykırımının kanun olarak kabul edilmesi için bir teklifi Meclis Başkanlığımıza da vereceğiz." diye konuştu.

Mhp, Hocalı Soykırımı İçin Meclis'e Kanun Teklifi Vermeye Hazırlanıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Mhp, Hocalı Soykırımı İçin Meclis'e Kanun Teklifi Vermeye Hazırlanıyor - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Fenerbahçe-Trabzonspor maçını Cüneyt Çakır yönetecek Tapuda yapılan hatayı fırsata çevirdi, kendine ait olmayan araziyi sattı 130 bin TL'lik altınlarını bulmak için Müge Anlı'ya başvurdular! Hayırsever vatandaş imdatlarına yetişti Sakarya'da yaşayan Türkmen genç, Instagram'ın açığını bulunca 10 bin dolar ödül kazandı TOGG'dan yerli otomobilin fabrikasının inşaatıyla ilgili paylaşım: Çalışmalar hızla devam ediyor Üniversitedeki taciz skandalında öğrenciler yaşadıklarını anlattı: Omzumdan kalçama kadar elledi Böyle taktik görülmedi! Gelin ve damadı düğünlerinde sahte altınla dolandırdı Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi