MHP ile yaşanan krizin ardından HaberTürk TV Genel Yayın Yönetmenliği'ne Kenan Tekdağ getirildi - Son Dakika

MHP ile yaşanan krizin ardından HaberTürk TV Genel Yayın Yönetmenliği'ne Kenan Tekdağ getirildi

14.05.2021 20:50

MHP ile yaşanan krizin ardından Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in görevden alındığı ve Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz'un istifa ettiği HaberTürk TV'nin yeni Genel Yayın Yönetmeni Ciner Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kenan Tekdağ oldu.

MHP'li Ulvi Yönter'in HaberTürk TV'de program yapan gazeteci Ebru Baki'ye yönelik sert sözler sarf etmesinin ardından Habertürk yönetiminde kriz yaşanmıştı. Televizyonun Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz istifa etmiş, Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir ise görevden alınmıştı.

"GÖREVİ BİR SÜRE BEN YÖNETECEĞİM"

Bu gelişmelerin ardından bir süredir boş olan Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna Ciner Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Kenan Tekdağ'ın "görevi bir süre ben yürüteceğim" diyerek, kanalın Genel Yayın Yönetmenliği'ni de üstlendiği ifade edildi.

Bu görev için başka bir isimle görüşme yapılıp yapılmayacağı konusunda net bir bilgi verilmezken, Tekdağ'ın bir süre bu görevde olacağı konuşuluyor.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Twitter hesabından Devlet Bahçeli'nin açıkladığı 'yeni anayasa' önerisini konuklarıyla konuşan gazeteci Ebru Baki için "MHP'ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden, alaycı gülümsemesiyle gerçekleri çarpıtan sözde bir gazetecidir. Konuklarını MHP düşmanları arasından seçmesi tam bir kokuşmuşluktur" demişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'e Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, canlı yayındayayında yanıt vermiş ve Yönter'in açıklamalarını aynen iade ettiğini dile getirmişti.

MHP, HaberTürk sunucusu Ebru Baki'nin ardından HaberTürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'i sert sözlerle eleştirmişti. MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Aydemir için, "Siz kimsiniz, hangi ölçü ve yüzle MHP ve Sayın Genel Başkanımızı özür dilemeye davet ediyorsunuz? Size bu gücü kim veriyor? Televizyon ekranlarından aklınızca siyasete ayar vermeye cüretini nerden buluyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

Yayın sonrası TV yönetiminde yaşanan tartışmalar sonrası HaberTürk İnsan Kaynakları'nın Bülent Aydemir'in işten çıkarıldığını, Genel Yayın Yönetmeni Kürşat Oğuz'un da istifa ettiği duyurduğu bildirildi.

BEHÇELİ, BOYKOT ÇAĞRISI YAPMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de tüm bu yaşananların ardından, "#HaberTürkTVizlemiyorum" etiketi ile boykot başlatmıştı. #HaberTürkTVizlemiyorum" etiketi Twitter'daki Trend Topic listesinde uzun süre birinci sırada kalmıştı.

MHP ile yaşanan krizin ardından HaberTürk TV Genel Yayın Yönetmenliği'ne Kenan Tekdağ getirildi

Son Dakika Güncel MHP ile yaşanan krizin ardından HaberTürk TV Genel Yayın Yönetmenliği'ne Kenan Tekdağ getirildi - Son Dakika


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

Altay mağlubiyeti sonrası Beşiktaş taraftarı çok öfkeli! 4 futbolcuyu takımda istemiyorlar 23:38 Altay mağlubiyeti sonrası Beşiktaş taraftarı çok öfkeli! 4 futbolcuyu takımda istemiyorlar Arkadaşıyla buluşacağını söyleyerek evden çıkan 14 yaşındaki Tuana bulundu 23:00 Arkadaşıyla buluşacağını söyleyerek evden çıkan 14 yaşındaki Tuana bulundu Ağaç kesimi sırasında yaralanan Mehmetçik şehit düştü 22:43 Ağaç kesimi sırasında yaralanan Mehmetçik şehit düştü
Meral Akşener ilk kez net şekilde konuştu: Ben cumhurbaşkanlığına değil, başbakanlığa adayım 22:23 Meral Akşener ilk kez net şekilde konuştu: Ben cumhurbaşkanlığına değil, başbakanlığa adayım Arkadaşlarını etkilemek için ağzına yılan sokan adam feci şekilde hayatını kaybetti 21:30 Arkadaşlarını etkilemek için ağzına yılan sokan adam feci şekilde hayatını kaybetti Çok Güzel Hareketler 2'den sürpriz aşk çıktı! Resmen ilan ettiler 18:54 Çok Güzel Hareketler 2'den sürpriz aşk çıktı! Resmen ilan ettiler
Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye çıktı 18:04 Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye çıktı Türkiye'nin gündemine 17:42 Türkiye'nin gündemine "Bana teşkilatın numarasını verin" sözleriyle oturan kurye beraat etti
Advertisement