Son Dakika Haberleri: MHP'li Gündüz, Seçim Koordinasyon Merkezini 'püskevit' İkramı ile Açtı

MHP'li Gündüz, Seçim Koordinasyon Merkezini 'püskevit' İkramı ile Açtı

8 yıl önce

MHP Çarşamba Seçim Koordinasyon Merkezi, milletvekili adayı Gürhan Gündüz'ün 'Püskevit' ikramı ile açıldı.

MHP'li Gündüz, Seçim Koordinasyon Merkezini 'püskevit' İkramı ile Açtı, System.String[]
MHP Çarşamba Seçim Koordinasyon Merkezi, milletvekili adayı Gürhan Gündüz'ün 'Püskevit' ikramı ile açıldı.

Kızılay Caddesi'nde MHP Samsun Milletvekili Adayı Gürhan Gündüz ve çok sayıda partililerin katılımı ile açılan Seçim Koordinasyon Merkezi, miting havasında geçti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Yozgat mitinginde bisküviden 'püskevit' diye söz etmesi ve internet ortamında bu sözünün klip şeklinde sosyal paylaşım sitelerinde yayılması, Çarşamba'da iki bisküvi arasına lokum konularak hazırlanan 'Püskevit'i siyasi ikram malzemesi yaptı.

Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında konuşan MHP Samsun Milletvekili adayı Gürhan Gündüz, ilk defa bu kadar büyük bir birlik ve beraberliğin yaşandığını, ülke olarak AK Parti iktidarının kesin olarak sona ereceğine inandıklarını ileri sürdü. Samsun'da iktidar partisine ait belediye tarafından yapılan hizmetleri eleştiren Gündüz, raylı sisteme, faizlerle beraber yaklaşık 250 milyon dolar ödeneceğine dikkat çekti. AK Partili belediyelerin Samsun'da yaptığı park, bahçelere, uyduruk teleferiklere harcadıkları paranın boş yere heba olduğunun altını çizen Gündüz, "Bu paralar toplamda 500 milyon dolar ediyor. Peki, bu 500 milyon doların kime faydası var? Allah bize dünyanın en güzel 2 ovasını nasip etmiş. Fakat nerede bir salça, konserve, dondurulmuş gıda fabrikası kurulmuş? Bu kadar parayı parklara bahçelere, lalelere harcayana kadar 7- 8 milyon dolar maliyetli fabrikalar kurulamaz mıydı? Bu fabrikalar kurulsa gençlerimiz çalışsa kötü mü olurdu? Biz bunlara reva değiliz. Milliyetçi Hareketi; bunları değiştirmek için iktidar istiyoruz. " dedi.

'Şimdi de 'Püskevit' kelimesine kafayı takmışlar. Onlar 'bisküvi' desinler bizler 'Püskevit'çiyiz' diyen Gündüz şöyle konuştu: "Onlar Paris'te büyüdü. Çarşamba'da, Ayvacık'ta büyümediler. Onlar bilmezler. Onlar; 'ekmek yoksa pasta yiyin diyenler' gibi lüks hayatı bilirler. Fakirin çilesinden, halinden anlamazlar. Hatta halkımızın arasında ki konuşulduğu gibi 'Bisküvi'ye vatandaşın, çocuklarının çoğu yerlerde "Püskevit" dediğini ve onu bulmak için çok çalıştığını bile bilmezler. "

MHP Çarşamba İlçe Başkanı Baki Demirtaş ise Çarşamba'da 20 kişinin bir arada çalıştığı bir işyeri açılmamışken AK Partililerin, "İstikrar sürsün Türkiye büyüsün" sözünün bir anlam ifade etmediğini savundu. Demirtaş; "Bu nasıl büyümedir ki hiç kimse anlamış değil. Bir oy altından daha değerlidir. Bir oy ile ekonomik bağımsızlığımızı kazanabiliriz. Bir oy ile Türkiye'nin bölünmesini engelleyebiliriz. " açıklamasında bulundu."Korkuyorum" Diyen Fatih Portakal Hakkında Bir Suç Duyurusu Daha! Rusya'dan Türk Vatandaşlarına Vizesiz Seyahat Müjdesi

TSK'nın PKK'ya Yönelik Hava Operasyonu, Irak'ı Rahatsız Etti