MHP'li Osmanağaoğlu'ndan Soyer'e borçlanma eleştirisi - Son Dakika

MHP'li Osmanağaoğlu'ndan Soyer'e borçlanma eleştirisi

04.12.2019 15:02
MHP'li Osmanağaoğlu'ndan Soyer'e borçlanma eleştirisi, System.String[]

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, "Kendi adına 200 milyon, İZSU adına 220 milyon, ulaşım hizmetlerinde sorumlu ESHOT adına 50 milyon borçlanma yetkisi olan Tunç Soyer, sadece 7 ayda 470 milyonluk bir faturayı İzmir'e kesmiştir.

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, "Kendi adına 200 milyon, İZSU adına 220 milyon, ulaşım hizmetlerinde sorumlu ESHOT adına 50 milyon borçlanma yetkisi olan Tunç Soyer, sadece 7 ayda 470 milyonluk bir faturayı İzmir'e kesmiştir." dedi.

Tamer Osmanağaoğlu, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, İzmir'in sorunları ve güncel siyasi gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasına, Gaziemir ilçesinde alevi bir vatandaşın evinin işaretlenmesini kınayarak başlayan Osmanağaoğlu, "Alevi kökenli vatandaşlarımıza yönelik girişilen alçak, rezil ve hayasız provakasyonu nefretle kınıyorum. Bizi birbirimize düşürmeye çalışan bu kirli hesapların, bin yıllık kardeşliğimizin mayasıyla yoğurulan Anadolu topraklarında tutma ihtimali yoktur." ifadelerini kullandı.

İzmir'de toplu taşıma araçlarına yapılan zammı hatırlatan Osmanağaoğlu, 60 yaş üzeri biniş kartlarındaki artış oranının yüzde 67'ye ulaştığını vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'in işe başladığı günden bu yana sürekli borçlandığını savunan Osmanağaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kendi adına 200 milyon, İZSU adına 220 milyon, ulaşım hizmetlerinde sorumlu ESHOT adına 50 milyon lira borçlanma yetkisi olan Soyer, sadece 7 ayda 470 milyon liralık bir faturayı İzmir'e kesmiştir. Bunun dışında Karşıyaka Belediyesinin de 250 milyon lira borcu var. Belediye çareyi KENT AŞ isimli şirketin 720 işçinin maaşına el koyarak buldu. Maaşlarının yarısını alamayan emekçi kardeşlerimiz, alın terlerinden çalınan paranın nereye aktarıldığını öğrenmek istemektedirler."

MHP yönetimindeki Aliağa Belediyesinin ise İZBAN tarafından cezalandırıldığını savunan Osmanağaoğlu, aynı güzergahta ve yakın bazı ilçelere giden seferlerin neredeyse üçte biri kadar seferin Aliağa'ya gittiğini savundu.

İzmir'de bu tip uygulamaların normal karşılandığını ifade eden Osmanağaoğlu, "Tunç Soyer ve yeni CHP zihniyetinin baskı altına aldığı kesim sadece partililer değildir. Bizzat CHP mensubu olup, onlar gibi düşünmeyen insanlar da en ilkel biçimde cezalandırılmaktadır." ifadelerini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika MHP'li Osmanağaoğlu'ndan Soyer'e borçlanma eleştirisi - Son Dakika


Son Dakika

Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi çifti ikinci bebeklerinin müjdesini verdi Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz Son Dakika: Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini Tugay Kaan Numanoğlu yönetecek Masumlar Apartmanı'na damga vuran sahne! Gülben, Esra'ya gözleri oyulmuş bebek yolladı Türk profesör Uğur Şahin'in koronavirüs aşısı, Hacettepe'de eksi 72 derecedeki dolapta saklanıyor Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız "Tetanos-Difteri" kullanıma hazır Et ve Süt Kurumu İstanbul'daki ilk mağazasını açtı: Fiyatlar piyasaya göre yüzde 40 daha ucuz Paylaşımlarından dolayı MasterChef Türkiye'den diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz, Instagram hesabını yorumlara kapattı