MHP'li Öztürk: Eşkıya, Türkiye'ye Sultan Olmak İçin Adım Atıyor - Son Dakika

MHP'li Öztürk: Eşkıya, Türkiye'ye Sultan Olmak İçin Adım Atıyor

27.11.2012 11:29
MHP'li Öztürk: Eşkıya, Türkiye'ye Sultan Olmak İçin Adım Atıyor, System.String[]

MHP Kars İl Başkanlığı'nın, birlik ve beraberlik yemeğine katılan Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, "Şiirlerde geçer ya 'Eşkıya dünyaya sultan olmuş.' Evet eşkıya Türkiye'ye sultan olmak için adım atıyor."

MHP Kars İl Başkanlığı'nın, birlik ve beraberlik yemeğine katılan Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, "Şiirlerde geçer ya 'Eşkıya dünyaya sultan olmuş.' Evet eşkıya Türkiye'ye sultan olmak için adım atıyor. Hükümetler gidip önünde diz çöküyor. Şehidimin kanına el atmış kö….n önünde diz çöküyor, ondan yardım diliyor" dedi.

Öğretmenevindeki yemeğe MHP Genel Başkan yardımcısı Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk, Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, MYK üyeleri Muharrem Yıldız, Taner Gökçek, M. Bülent Karataş, MHP Kars İl Başkanı Yaver Özcan ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marş ardından konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, 'Kerbela'nın bitmediğini' savunurken, şöyle konuştu:

Şöyle bir coğrafyamıza bakın; yaradanın Kuran'da emirle donattığı Müslümanlar bunlar mı? Allah yarattığı kullarına zulüm eder mi? Ama galiba terbiyeye ihtiyacımız var. Bir yerlerde yanlışlık var. Dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar insanın katline ferman vermiş bir eşkıyanın önüne gidip de ondan akıl soran, tıktığı cezaevinde ondan akıl soran, hiçbir hükümet yoktur. Eğer bu gidiş devam ederse yarın bu meczubu, bu bebek katilini Meclis'e getirmek için yollarına asfalt dökerlerse hiç şaşmayın."

Bir tiyatro oyunununun sahnelendiğini oynandığını ileri süren Oktay Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yalvarıyoruz şimdi Başbakana; 'Yapma, etme, çatma bunlara' Çünkü arkasından hangi tavizi vereceğini bilmiyoruz. Bu tiyatroyu perde perde seyrediyoruz. Seyrediyoruz ama sevgili dostlar bu tiyatronun son perdesinin okunmasına müsade etmeyeceğiz. Buna fırsat bulamayacaklar. Ama bunun için sizlerin yeniden tabiri caizse abdestinizi tazelemeniz gerekiyor. Bu vatan sadece ülkücü hareketin, milliyetçi hareketin, sırtına yüklenmiş bir vatan değildir. Bu çatı çökerse hiç kimsenin kurtulması için özel bir yer yok. Hepimiz bu çatının altında kalırız. Şimdi herkes bize bakıyor, 'Nerdesiniz?' diye. Sayın genel başkanımız bazen bir takım davranışların, hareketlerin önünü kesiyor. Bu ülkenin nimetlerinden azami ölçüde istifade edenlerin de bu taşın altına ellerini sokması gerekiyor." - Kars

MHP'li Öztürk: Eşkıya, Türkiye'ye Sultan Olmak İçin Adım Atıyor
MHP'li Öztürk: Eşkıya, Türkiye'ye Sultan Olmak İçin Adım Atıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Politika MHP'li Öztürk: Eşkıya, Türkiye'ye Sultan Olmak İçin Adım Atıyor - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi