Son Dakika Haberleri: MHP'li Toskay: Yeni Anayasa Değil, Anayasa Reformu İstiyoruz

MHP'li Toskay: Yeni Anayasa Değil, Anayasa Reformu İstiyoruz

8 yıl önce

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Tunca Toskay, Meclis'teki 3 partinin 'yeni anayasa' yapılmasını, kendilerinin ise 'köklü anayasa' değişikliği veya reformu istediğini söyledi.

MHP'li Toskay: Yeni Anayasa Değil, Anayasa Reformu İstiyoruz, System.String[]

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Tunca Toskay, Meclis'teki 3 partinin 'yeni anayasa' yapılmasını, kendilerinin ise 'köklü anayasa' değişikliği veya reformu istediğini söyledi.


Katıldığı MHP Serik İlçe Teşkilatı'nın 10. Olağan Kongresi'nde konuşan Toskay, yeni anayasayla ilgili düşüncelerini açıkladı. Partililere seslenen Toskay, birbirlerini sevmeleri, güvenmeleri ve kenetlenmeleri gerekliliği üzerinde durdu. MHP'nin bugünkü ortamda Türkiye'nin milli menfaatlerini Türk'e ait bütün değerleri savunan ve mücadelesini yapan tek siyasi parti olduğunu iddia eden Toskay, "Bu ortamda atacağımız her adımbu bağlamda atılmalıdır. Meclis'te grubu bulunan 4 siyasi parti ayrıştı, 3 tanesi bir arada, karşısında bir tek MHP var." dedi. Partililerden safları sıklaştırmalarını isteyen Toskay, aksi takdirde vatan topraklarının bölünmeyle karşı karşıya kalacağını ileri sürdü.


MHP'nin Türkiye'nin sigortası olduğunu ifade eden Toskay, yeni anayasayla ilgili olarak da şunları kaydetti: "MHP dışındaki partiler 'yeni anayasa yapılsın' diyor. Bizler ise köklü anayasa değişikliği veya reformu istiyoruz. Bu ikisi arasında çok önemli fark var. Yeni anayasa denildiği zaman anayasanın bütün maddeleri tekrardan yazılacak demektir. Anayasa reformu ise bazı maddelere dokundurtmayacağız demektir."


Dış politikaya ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Toskay, "Hükümet dış politika 'komşularla sıfır sorun' diye başladı, şu anda gelinen noktada ise aramızda sorun olmayan komşu kalmadı." ifadelerini kullandı.


GÜZEL, YENİDEN İLÇE BAŞKANI


Bu arada Gündoğdu Düğün Salonu'nda kongreye tek listeyle giden Mehmet Cüneyt Güzel, yeniden MHP Serik İlçe Başkanı oldu.


Güzel, yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Dile kolay 13 yıldır Serik partimizden vazgeçmedi. 13 yıl önce 3 hilalde karar kıldı ve bundan da geri dönmedi. Serik büyüdü gelişti ve bugünkü seviyesine ulaştı. AKP'nin sancısı da başarımıza olan kıskançlığından kaynaklanmaktır. Çıkarılmaya çalışılan her zorluğa rağmen hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Sonuç olarak Türk milletine sahip çıkacağız ve Türkiye'yi böldürmeyeceğiz."

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:11 Kaynak: CHAEditörün hatası, Fatih Portakal'a özür üstüne özür diletti
PKK tarafından 4 yıl önce kaçırılan asker, ailesine mektup gönderdi Bebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası