MHP'li Yeniçeri: Sınırda Yaşayanlar İçin Meşru Ticaret Ortamı Sağlanmalı - Son Dakika

MHP'li Yeniçeri: Sınırda Yaşayanlar İçin Meşru Ticaret Ortamı Sağlanmalı

05.01.2012 14:14
MHP'li Yeniçeri: Sınırda Yaşayanlar İçin Meşru Ticaret Ortamı Sağlanmalı, System.String[]

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, devletin sınır bölgelerinde yaşayan vatandaşlar için meşru ve denetim altında bir serbest sınır ticaret organizasyonu yapması gerektiğini ifade etti.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, devletin sınır bölgelerinde yaşayan vatandaşlar için meşru ve denetim altında bir serbest sınır ticaret organizasyonu yapması gerektiğini ifade etti.

TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Yeniçeri, konuşmasına Şırnak'ın Uludere kasabasında operasyon sonucu hayatını kaybeden 35 vatandaşa Allah'tan rahmet, kederli ailelerine de baş sağlığı dileyerek başladı. Kürt kimliğini "milli kimlik" ya da "millet kimliği" haline getirme faaliyetinin bölücü bir faaliyet olduğunu söyleyen Yeniçeri, bugün Türkiye'de bireysel kimliklerin ifadesi ve iftihar edilmesiyle kimsenin sorunu olmadığını belirtti. Yeniçeri "Bu bağlamda Türkiye'de kimliklerin hangisinin rahatlıkla söylenemediğini Arınç gibi sorumlu bir makamda bulunan kişinin açıklaması gerekiyor. Sözgelimi bugün Türkiye'de rahatlıkla Kürt "Kürt'üm", Arap "Arap'ım", Gürcü "Gürcü'yüm" diyemiyor mu?" şeklinde konuştu.

Beşir Atalay'ın yapmayı tasarladığı ikinci açılım paketinin Atlantik Konseyi'nden David L. Philips'in önerileriyle birebir örtüşmekte olduğunu iddia eden Yeniçeri, TSK'nın kendi askerlerine karşı bile yanlışlar yapabildiğini öne sürdü. Sınırın yol geçen hanı olmadığını aktaran Yeniçeri, devletin biran önce sınır bölgelerinde yaşayan vatandaşlar için meşru ve denetim altında bir serbest sınır ticaret organizasyonu gerçekleştirmesi gerektiğini ifade etti.

MHP'li Yeniçeri: Sınırda Yaşayanlar İçin Meşru Ticaret Ortamı Sağlanmalı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika MHP'li Yeniçeri: Sınırda Yaşayanlar İçin Meşru Ticaret Ortamı Sağlanmalı - Son Dakika


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti