Mhp, Manavgat'a Yapılacak Kadın Sığınma Evinin Takipçisi Olacak - Son Dakika

Mhp, Manavgat'a Yapılacak Kadın Sığınma Evinin Takipçisi Olacak

19.01.2012 12:39
Mhp, Manavgat'a Yapılacak Kadın Sığınma Evinin Takipçisi Olacak, System.String[]

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manavgat İlçe Başkanı Halil Gubaş, kadın sığınma evi ve engelli tuvaleti yapılmasının takipçisi olacaklarını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manavgat İlçe Başkanı Halil Gubaş, kadın sığınma evi ve engelli tuvaleti yapılmasının takipçisi olacaklarını söyledi.

Halil Gubaş ve Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Manavgat ilçe Başkanlığı'na ziyarette bulundu. Gubaş ve beraberindekileri partiye gelişinde AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Nejat Tığlı karşıladı.

Aynı zamanda MHP Manavgat Belediye Meclisi üyesi olduğunu da hatırlatan Gubaş, nüfusu 50 binin üzerinde bulunan şehirlerde kadın sığınma evinin yasa gereği zorunluluk olduğunu hatırlattı.

MHP olarak Manavgat'a kadın sığınma evi yapılması ve engelli tuvaleti yapımı konusunda Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e tam destek verdiklerini anlatan Gubaş, konuyu şubat ayında Belediye Meclisi gündemine taşıyacaklarını kaydetti.

Merkez nüfusu 100 bine yaklaşan Manavgat'ta halen bir kadın sığınma evinin olmamasının çok büyük eksiklik olduğunun altını çizen Gubaş, aynı zamanda her yıl 4 milyon turistin geldiği bir turizm şehrinde engellilere yönelik bir tuvaletin olmamasının çok büyük eksiklik olduğunu belirtti.

Gubaş, "İlçe başkanlığı yanı sıra belediye meclisi üyesi olarak kadın sığınma evinin bir an önce hizmete açılması hususunda konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Kadın sığınma evinin Manavgat'ta açılması konusunda AK Parti, CHP ve MHP'li meclis üyeleri ortak karar aldı. Bu kararın bir an önce belediye tarafından hayata geçirilmesini istiyoruz." diye konuştu.

AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Nejat Tığlı ise yaptığı konuşmada, MHP İlçe Başkanı Gubaş ve Yönetim Kurulu üyelerinin partilerini ziyaret etmelerinden mutluluk ve onur duyduklarını söyledi. 28 Ocak'ta yapılacak AK Parti kongresinde aday olmayacağını açıklayan Tığlı, adaylık için bugüne kadar resmi bir başvurunun olmadığını kaydetti.

Kendisinin partisini çok sevdiğini ve halka hizmet etmeye devam edeceğini belirten Tığlı, Manavgat'ın sorunlarına çözüm bulunması konusunda siyasi parti, oda, basın ve sivil toplum kuruluşlarının tek vücut olması gerektiğini ve gündeme alınan her maddenin takipçisi olmaları gerektiğine inandığını sözlerine ekledi.

Mhp, Manavgat'a Yapılacak Kadın Sığınma Evinin Takipçisi Olacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Mhp, Manavgat'a Yapılacak Kadın Sığınma Evinin Takipçisi Olacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı İlk defa Ay'ın güneş gören yüzünde su bulundu İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapık, gözaltına alındı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım