MHP Manisa İl Başkan Danışmanı Türker Akın Sağlık, Disiplin Kuruluna Sevk Edildi - Son Dakika

MHP Manisa İl Başkan Danışmanı Türker Akın Sağlık, Disiplin Kuruluna Sevk Edildi

18.01.2012 18:00
MHP Manisa İl Başkan Danışmanı Türker Akın Sağlık, Disiplin Kuruluna Sevk Edildi, System.String[]

MHP Manisa Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal, MHP üyesi İl Başkan Danışmanı Türker Akın Sağlık'ın Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildiğini bildirdi.

MHP Manisa Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal, MHP üyesi İl Başkan Danışmanı Türker Akın Sağlık'ın Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildiğini bildirdi.

Merkez İlçe Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Akkal, MHP teşkilatına üye hiç kimsenin hakarete varan açıklamalarda bulunamayacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Burada hiç kimsenin, bu partiye emeği geçti diye MHP'li bir belediye başkanını eleştirmeye, eleştirmeyi geçip hakarete varan konuşma yapmaya hakkı yoktur. Kendisi zaten şu anda MHP'nin sadece bir üyesidir. Bununla ilgili şu anda bir disiplin kurulu ve gerekli cezayı işlemi genel merkez nezdinde ve İl Disiplin Kurulu nezdinde başlattık. Bu tarihten sonra bizim disiplin kurulumuz devreye girecektir."

Akkal, MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü "Manisa Belediyesi'ni bin 230 çalışanı ile devraldım, bugün bin 680 kişiye çıktı. İşe aldıklarımın yüzde 90'ı teşkilattandır" sözleri nedeniyle eleştiren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli'yi de hedef aldı.

AK Parti'nin 10 yıllık iktidarı döneminde bütün kurum ve kuruluşlarında kadrolaşmaya gittiğini ileri süren Akkal, Bu konuda öncelikle Mersinli'yi aynaya bakmaya davet ettiğini ifade etti.

- MANİSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel MHP Manisa İl Başkan Danışmanı Türker Akın Sağlık, Disiplin Kuruluna Sevk Edildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü UEFA, Şampiyonlar Ligi formatını değiştirecek! Üzerinde durulan 2 plan var Yerli otomobil TOGG'un pili Türkiye'de üretilecek Bakan Koca'nın işe giden vatandaşlar için sunduğu çözüm önerisi yorum bombardımanına tutuldu Kızgın damadın ormanlık alanı sulayarak yetiştirdiği mantarlar yok satıyor Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor