MHP Sinop İl Teşkilatının Görevden Alınması - Son Dakika
Güncel

MHP Sinop İl Teşkilatının Görevden Alınması

MHP Sinop İl Teşkilatının Görevden Alınması

MHP Sinop Eski İl Başkanı Ceyhan Demir, "Ülkeye adalet ve hukuk getirmek isteyenler, öncelikle bu demokrasi değerlerine kendileri inanmalı ve gereğini yapmalıdır.

06.05.2016 19:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MHP Sinop Eski İl Başkanı Ceyhan Demir, "Ülkeye adalet ve hukuk getirmek isteyenler, öncelikle bu demokrasi değerlerine kendileri inanmalı ve gereğini yapmalıdır." dedi.

MHP Genel Merkezi tarafından görevden alınan Sinop İl Başkanı Demir, parti binası önünde yaptığı açıklamada, 1 Kasım'daki seçimlerin MHP açısından büyük bir oy kaybıyla sonuçlandığını, milletvekili sayısında ciddi düşüş yaşandığını kaydetti.

Tüm bunları sindiremediklerini belirten Demir, Türk milliyetçilerinin, il ve ilçe teşkilat mensuplarının ve ülkücülerin ayağa kalkarak, genel kurul çağrısı yaptığını belirtti.

Yaklaşık 15 ay önce delegelerin iradesiyle göreve geldiklerini anımsatan Demir, "Bu görevden alma Sinop'ta ülkücülerin kenetlenmesine, birleşmesine, dava arkadaşlarımızın safları sıklaştırmasına, Sinop halkıyla kucaklaşmasına vesile olacaktır." ifadelerini kullandı.

Sinop teşkilatı olarak da kongre kararından yana olduklarını ve eski MHP Milletvekili Meral Akşener'i desteklediklerini ifade eden Demir, şunları kaydetti:

"Ülkeye adalet ve hukuk getirmek isteyenler, öncelikle bu demokrasi değerlerine kendileri inanmalı ve gereğini yapmalıdır. 'Demokrasi eşittir, Türk Milliyetçiliğidir' diyenler bir sınava girmişlerdir. Bu sınavdan nasıl çıkacaklar, bunu yakın zamanda göreceğiz. İyi yönetici zor günlerde kendini belli eder. Kırmadan, dökmeden, insanları birbirine kırdırmadan, kimseyi ihraç ettirmeden, hareketin önünü açan insanlar, yöneticilik sınavından geçerler. Kırıp döktükten sonra, yöneticilik yapmanın hiçbir ehemmiyeti bulunmamaktadır."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel MHP Sinop İl Teşkilatının Görevden Alınması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • DEM Partili vekil TBMM'de Kürtçe konuştu, ortalık karıştı
  21:32 DEM Partili vekil TBMM'de Kürtçe konuştu, ortalık karıştı

  DEM Parti Mardin Milletvekili Beritan Güneş Altın, 21 Şubat Anadil Günü'nde TBMM Genel Kurulu'nda Kürtçe konuşunca mikrofonu kapatıldı. TBMM Başkanvekili Celal Adan, Anayasa gereği konuşmanın Türkçe yapılması gerektiğini söylerken DEM Parti milletvekilleri oturdukları sıralara vurarak tepki gösterdi.

 • CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı
  21:12 CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP'nin 31 Mart yerel seçimleri için aday gösterdiği isimler arasında yer alıyor. Yavaş, kendi adını taşıyan resmi sitesinde mal varlığını açıkladı. Ayrıca, seçim harcamalarının CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından karşılandığını belirterek diğer belediye başkan adaylarının da mal beyanlarını açıklaması gerektiğini vurguladı.

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  20:00 Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu
  19:31 Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir çiftçi, kırsal alanda yürüyüş yaparken farklı yapıda bir taş buldu. Adıyaman Müze Müdürlüğüne teslim edilen taş Orta Miyosen Dönemi'ne ait balık fosili çıktı. 15 milyon yıl öncesine tarihlenen fosil, koruma altına alındı.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  19:12 Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  19:03 Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.


Advertisement