MHP Trabzon Milletvekili Aydın Açıklaması - Son Dakika

MHP Trabzon Milletvekili Aydın Açıklaması

08.09.2012 16:49
MHP Trabzon Milletvekili Aydın Açıklaması, System.String[]

MHP Trabzon Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Koray Aydın, "MHP'nin tarihi süreçteki birikmelerini tartışarak, konuşarak geliştirmek yerine, içine kapanık, korunmacı, duvarlar arkasında yapılan bir siyaset anlayışıyla bu güne kadar idare"...

MHP Trabzon Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Koray Aydın, "MHP'nin tarihi süreçteki birikmelerini tartışarak, konuşarak geliştirmek yerine, içine kapanık, korunmacı, duvarlar arkasında yapılan bir siyaset anlayışıyla bu güne kadar idare edildiğini düşünüyorum. Bu da MHP'nin gelişmesini engellemiştir" dedi.

MHP'nin 4 Kasım'da yapılacak 10. Olağan Kongresi'nde Genel Başkanlık için adaylığını açıklayan Aydın, partisinin Sakarya İl Teşkilatını ziyareti sırasında TEM Otoyolu gişelerinde karşılanarak, konvoy eşliğinde Adapazarı ilçesine geldi.

Orhan Gazi Camisi Meydanı'nda MHP Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan tarafından karşılanan Aydın, ardından cami avlusuna geçerek burada cenazesi bulunan vatandaşlara taziyelerini bildirdi.

Daha sonra MHP Sakarya il binasına geçen Aydın, burada yaptığı açıklamada, siyasetin acımasızlığı nedeniyle haksız yere Yüce Divan'da yargılandığını ve 3 yılın ardından aklandığını söyledi.

AK Parti iktidarının güç kaybetmeye başladığını savunan Aydın, "İnanıyorum ki bu 4 Kasım kongresi MHP'nin yeniden yapılanarak bu milletin değerlerinin üzerine oturmuş ve onların savunuculuğunu yapmasını sağlayacaktır" şeklinde konuştu.

Aydın, ülkücü hareketin tarihi bir geçmişe sahip olduğunu ifade eden Aydın, Türk milliyetçiliği hareketinin, tarihi bir birikime sahip olduğunu dile getirdi.

Türk-İslam ülküsünün bu milletin kutsallarına önem veren bir anlayış olduğunu kaydeden Aydın, şöyle konuştu:

"Biz, milletimizle barışık MHP geleneğini devam ettireceğiz. Bunu yaparken de dünyadaki gelişmelerin gerisinde kalmayacağız. Düşünmeye ve tartışmaya önem veren bir MHP kuracağız. Ben MHP'nin, tarihi süreçteki birikmelerini tartışarak, konuşarak geliştirmek yerine içine kapanık, korunmacı, duvarlar arkasında yapılan bir siyaset anlayışıyla bugüne kadar idare edildiğini düşünüyorum. Bu da MHP'nin gelişmesini engellemiştir."

-"Bahçeli bizim rakibimiz ya da düşmanımız değil"-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Türk siyasi hayatında önemli bir aktör olduğuna işaret eden Aydın, Bahçeli'nin çok önemli kavramları Türk siyasetine kazandırdığını bildirdi.

Aydın, Bahçeli'nin kendileri için önemli bir yol gösterici olacağını vurgulayarak, "Biz MHP olarak genel başkanımızın Türk siyasetindeki yerini ve getirdiği kavramları çok önemsiyoruz. Görevini de dört dörtlük yaptığına inanıyoruz. Bundan sonra da yol gösterici olarak bu hareketimize değerli katkılar yapmasını gönülden arzuluyoruz" ifadelerini kullandı.

"Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bizim rakibimiz ya da düşmanımız değil" diyen Aydın, Bahçeli'ye saygı ve ve muhabbetle bağlı insanlar olduklarını söyledi.

Aydın, 15 yıllık bir genel başkanlığın, neyin yapılıp yapılmayacağının anlaşılması açısından önemli bir süre olduğunu ifade ederek, "Bugün bütün dünya demokrasilerinde 2 dönemden fazla başkanlık seçimini yasaklayan bir durum var. Bu 15 yıllık sürenin makul bir süre olduğunu düşünüyoruz. O bakımdan biz Genel Başkanımızın görevini çok iyi yaptığına inanıyoruz. Ülkücü hareketin mensupları olarak ona şükranlarımızı sunuyoruz. Onun izlediği duruş bizi güçlendiren bir durumdur" diye konuştu.

MHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan da kongre öncesinde Koray Aydın'ın MHP'yi alternatifsiz bırakmadığını dile getirerek, MHP Sakarya teşkilatı olarak geçmişin muhasebesini yaptıklarını ve milliyetçi hareketi iktidara taşıyacak kadroları desteklemekle ilgili mutabakata vardıklarını kaydetti.

Muhabir: Enes Duran/ Mehmet Özcan

Yayıncı: Murat Paksoy - SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel MHP Trabzon Milletvekili Aydın Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı