MHP Türkeli İlçe Başkanı Yıldırım Açıklaması - Son Dakika
Güncel

MHP Türkeli İlçe Başkanı Yıldırım Açıklaması

MHP Türkeli İlçe Başkanı Yıldırım Açıklaması

MHP Türkeli İlçe Başkanı Murat Yıldırım, "Bizim ihtiyaç duyduğumuz şey yeni bir MHP ya da yeni bir genel başkan değil, seçmene daha sağlıklı hangi metotlarla ulaşabiliriz, bunun sorgusunu yapmaktır" dedi.

25.02.2016 13:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MHP Türkeli İlçe Başkanı Murat Yıldırım, "Bizim ihtiyaç duyduğumuz şey yeni bir MHP ya da yeni bir genel başkan değil, seçmene daha sağlıklı hangi metotlarla ulaşabiliriz, bunun sorgusunu yapmaktır" dedi.

Yıldırım, partisinin ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, ülkenin geçtiği bu zor süreçte parti içi karışılık yaratılmaması için herkesin sağduyu ile hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Partilerinde olası bir olağanüstü kurultay yapılması halinde Genel Başkan Bahçeli dışında seçilecek genel başkana teşkilat olarak sadık kalmayacaklarını ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Ülküdaşlarımız elini vicdanına koyarak düşünmeli. Ülkemiz ateş çemberindeyken, her gün onlarca şehit haberlerinin geldiği bu günlerde milletimizin en çok ihtiyaç duyduğu dava olan MHP'nin kendi iç çekişmeleriyle uğraşması ne kadar doğrudur? Buradaki asıl amaç üzüm yemek mi yoksa bağcıyı dövmek midir? Olağanüstü kongre için imza toplamak, liderlik sorunu varmış gibi göstermek kime veya neye hizmet etmektir? Eğer varsa düzeltilecek, tamir edilecek ve reforma tabi tutulacak hususlar, yeri ve zamanı geldiğinde yapılacaktır. Partimize, teşkilatımıza ve mensuplarımıza karşı itibarsızlaştırmaya yönelik maksatlı husumet söylemleri tekrar gözden geçirilmelidir. Bizim ihtiyaç duyduğumuz şey yeni bir MHP yada yeni bir genel başkan değil, seçmene daha sağlıklı hangi metotlarla ulaşabiliriz, bunun sorgusunu yapmaktır."

Yıldırım, partisinin Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir'e yönelik eleştirilerde bulunarak, Demir'in yaptığı açıklamalarla yangına benzin döktüğünü savundu.

Demir'in açıklamalarının kendilerini üzdüğünü anlatan Yıldırım, "Bu konuların kendi içimizde kalmayarak gün yüzüne çıkarılması hem davaya zarar verir hem de ülkücü hareketi itibarsızlaştırır. Bu yanlışlara devam ederek, eleştirisel yaklaşımlarda ısrar eden ve bunları kamuoyu önünde paylaşarak davaya hizmet ettiğini zannedenler unutmasınlar ki sayın genel başkanımız ve teşkilatımızı itibarsızlaştırmak, kapatılması zor yaralar açmaktadır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel MHP Türkeli İlçe Başkanı Yıldırım Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  20:00 Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu
  19:31 Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir çiftçi, kırsal alanda yürüyüş yaparken farklı yapıda bir taş buldu. Adıyaman Müze Müdürlüğüne teslim edilen taş Orta Miyosen Dönemi'ne ait balık fosili çıktı. 15 milyon yıl öncesine tarihlenen fosil, koruma altına alındı.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  19:12 Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  19:03 Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek
  17:09 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) akrayakıtta duyurduğu rafineri indirimi, yarın itibariyle benzin ve motorin fiyatlarına yansıyacak. Duyurulan indirimle birlikte benzine 76 kuruş, motorine ise 1,10 TL indirim uygulanacak. Bu indirim, tüketicilere yakıt alımlarında büyük bir rahatlama sağlayacak.


Advertisement