Miçotakis'ten Türkiye'ye küstah tehdit: Askeri olarak cevap vereceğiz - Son Dakika

Miçotakis'ten Türkiye'ye küstah tehdit: Askeri olarak cevap vereceğiz

6 gün önce

Doğu Akdeniz gerilimi yaşadığımız Yunanistan'tan Türkiye'ye küstah tehdit geldi. ABD Başkanı Trump ile görüşen Yunan Başbakanı Miçotakis'in, Trump'a, "Egemenliğimizi ihlal edecek olurlarsa, Türkiye'ye askeri olarak cevap vereceğiz" dediği açıklandı.

Türkiye ile Libya arasında Doğu Akdeniz'deki deniz yetki alanlarını genişleten muhtırası Yunanistan'ı rahatsız etmeye devam ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump, 7 Ocak Salı günü Beyaz Saray'da Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'i ağırlaşmıştı. Görüşmede, Yunanistan'ın F-35 alımı ve programa katılımı konuşulurken, görüşmeye dair detaylar da gelmeye devam ediyor.

"TÜRKİYE'YE ASKERİ OLARAK CEVAP VERECEĞİZ"

Trump ile Miçotakis arasında geçen diyalogda, Miçotakis'in "Egemenliğimizi ihlal edecek olurlarsa, Türkiye'ye askeri olarak cevap vereceğiz." dediği belirtildi. Trump'ın "Ya Türkiye'ye karşı kaybedersen?" sorusuna da Miçotakis, "Kaybetmeyeceğiz." ifadesini kullandı.

POMPEO'DAN ABD'YE GÜVENMEYİN UYARISI

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun da Yunanistan'a, Türkiye ile aralarında oluşabilecek bir gerilimde ABD'ye güvenmemeleri gerektiği uyarısında bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Miçotakis'ten Türkiye'ye küstah tehdit: Askeri olarak cevap vereceğiz
Kiriakos Miçotakis kimdir? Kiriakos Miçotakis hayatı, biyografisi

Haber Yayın Tarihi: 14.01.2020 12:56 Son Dakika

Hamileyken nişanlısından şiddet gördüğü söylenen oyuncu Ceren Kaplakarslan bebeğini Amerika'da dünyaya getirdi
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Osmanlı üzerinden Türkiye'ye gönderme yaptı Zirve devam ederken Hafter'den küstah açıklama: Türkiye'nin müdahalesine izin vermeyeceğiz Son Dakika: Berlin Konferansı'nın ardından Darbeci Hafter'e bağlı milisler, ateşkesi ihlal etti!

Son Dakika Haberleri