Microsoft'a Korsan Windows Şoku! - Son Dakika

Microsoft'a Korsan Windows Şoku!

05.01.2012 16:00
Microsoft'a Korsan Windows Şoku!, System.String[]

Microsoft, belki de bugüne kadar gördüğü en şaşırtıcı "korsan Windows" vukuatı ile karşı karşıya!

Hüseyin Cem Köylü

İngiltere'nin dev teknoloji marketlerinden Comet, 94.000 adet korsan Windows Vista ve XP kurtarma DVD'si sattığı iddiasıyla Microsoft tarafından dava edildi. İddiaya göre, Hampshire'daki bir fabrikada üretilen korsan DVD'ler İngiltere'deki 248 Comet mağazasına gönderildi ve Windows'lu PC ve laptop alan kullanıcılara satıldı.

Microsoft anti-korsan hukuk danışmanı David Finn, bu yapılanın müşterilere haksızlık olduğunu belirterek "Microsoft ürünlerinin dağıtıcılarından hep daha iyisini bekliyoruz ve müşterilerimiz de daha iyisini hak ediyorlar" diyor.

Comet ise kendini kurtarma DVD'si üretmenin Microsoft'un telif haklarına aykırı olmadığını ve yaptıklarının müşterileri daha çok memnun ettiğini, kurtarma DVD'lerini satmayı bıraktıktan sonra müşterilerden olumsuz tepkiler aldıklarını söyleyerek savunuyor.

Microsoft'a Korsan Windows Şoku!
Microsoft'a Korsan Windows Şoku!
Microsoft'a Korsan Windows Şoku!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Microsoft'a Korsan Windows Şoku! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın