Microsoft Google'a özendi! - Son Dakika

Microsoft Google'a özendi!

25.11.2012 20:00
Microsoft Google'a özendi!, System.String[]

Google'ın büyük ilgi gören oyuncağına ilk rakip, yazılım devi Microsoft'tan geliyor!

Microsoft'un kullananlara canlı bilgiler sunacak "artırılmış gerçeklik" gözlükleriyle ilgili detaylar ortaya çıktı.

Şirketin yayınladığı patent başvurusunda Google'ın Project Glass'ına benzer bir tanım yapılıyor. Patentteki örnekte bir beyzbol maçı sırasında gözlüğü giyen kişi, gözlük sayesinde çeşitli istastiksel bilgileri, oyuncuların isimlerini ve galibiyet/malubiyet kayıtlarını onların üzerinde görebiliyor. Gözlüklere entegre edilmiş GPS alıcısı ise kullanıcının bulunduğu konumu, dolayısıyla etkinliği tanımlamaya yardımcı oluyor. Microsoft, UPTO'ya yaptığı başvuruda gözlüklerin sunduğu deneyimi, TV'de bir karşılaşma izlemeye benzetiyor. Gözlükler sayesinde bir karşılaşmayı canlı olarak seyrderken bile TV'de gösterilen bilgilere benzer verilerden mahrum kalmıyorsunuz.

Patent, gözlüklerin ne zaman çıkacağıyla ilgili herhangi bir ipucu vermiyor. Microsoft'un bu başvurusuyla beraber Google Project Glass, Vuzix, Sony ve Oakley gibi artırılmış gerçeklik gözlükleri geliştiren firmaların arasına bir yenisi daha eklenmiş oluyor.

Microsoft Google'a özendi!
Microsoft Google'a özendi!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Microsoft Google'a özendi! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 25 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 72 can kaybı, 2017 yeni vaka tespit edildi Fatih'te yabancı uyruklu bir grup, otel ve restoranlarda asılı Fransa bayraklarını indirdi Süper Lig'de dev maç başladı! Canlı anlatım Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli Belediye başkanının "torpil" iddialarına MEB'den jet yalanlama: Mesnetsiz Rekortmen dalgıç, 23 metre derinlikte boyu büyüklüğünde akya avladı Son Dakika! Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil