Microsoft Solitaire 30. Yılında 35 Milyon Oyuncuya Sahip - Son Dakika

Microsoft Solitaire 30. Yılında 35 Milyon Oyuncuya Sahip

Microsoft'un Solitaire oyunu bugün 30. yaşını kutluyor. Microsoft, bir gün içinde tamamlanan Microsoft Solitaire oyunlarının çoğunun dünya rekoruna ulaştığını belirtiyorken

Microsoft Solitaire 30. Yılında 35 Milyon Oyuncuya Sahip, System.String[]

Microsoft'un Solitaire oyunu bugün 30. yaşını kutluyor. Microsoft, bir gün içinde tamamlanan Microsoft Solitaire oyunlarının çoğunun dünya rekoruna ulaştığını belirtiyorken Microsoft'a göre aylık 35 milyon kişi hala Solitaire oynuyor.


Microsoft Solitaire ilk olarak 1990'da Windows 3.0'ın bir parçası olarak dahil edildi ve kullanıcılara mouse kullanımı öğretmek için tasarlandı. Sanal kartları alıp yerine bırakmak bugün hala işletim sisteminin birçok bölümünde kullandığımız sürükle ve bırak mantığının temelini oluşturuyor.


Solitaire ayda 35 milyon defa oynanıyor


Başlangıçta Windows Solitaire olarak bilinen Microsoft Solitaire yirmi yıldan uzun bir süredir Windows'un her sürümünde gönderildiği için dünyanın en çok oynanan oyunlarından olmayı başardı. Bu, bir milyardan fazla Windows bilgisayara gönderildiğini ve 2012'de Windows 8'in piyasaya sürülmesiyle Windows'un özel bir parçası olmayı bıraktığı anlamına geliyor.


Geçtiğimiz yıl Dünya Video Oyunları Onur Listesi'ne bile girmeyi başaran Solitaire, 65 dil seçeneğiyle 200'den fazla pazarda oynandı. İlk büyük güncellemesini 2012 yılında geri alan ve Windows 8'den bağımsız bir uygulamaya kaldırılan kart oyunun, Xbox Live entegrasyonu ve hatta zorluk seçme yeteneğine sahip olduğunu belirtelim.

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

Instagram'da canlı yayın açan Acun Ilıcalı, yayını kapatamayınca Mert Öcal'la olan konuşmaları duyuldu Şeyma Subaşı, kendisini övdüğü paylaşımı kısa sürede yayından kaldırdı 9 çocuğuna bayram harçlığı veren İzzet Yıldızhan, dakikalar içinde binlerce lirasından oldu Ünlü model, kilo eleştirilerine ateşli pozuyla cevap verdi Şahan Gökbakar, kızına olmayan terlikleri çocuklara hediye ederek herkese örnek oldu Cem Uzan torun sahibi oldu Survivor 2020'de ünlü isimlerin yarıştığı Anlat Bakalım'da kazanan belli oldu 56 yaşındaki Hülya Avşar, Instagram hesabından bornozlu pozunu paylaştı İrem Derici'den sanat camiasını kızdıracak sözler: 10 milyon TL param olsa şarkıcılığı bırakırım Türkiye güzeli Zeynep Tokuş, mini şortuyla amuda kalkarak poz verdi Genç milyarder, yatak pozlarıyla milyonları kendine hayran bıraktı 3 buçuk aylık hamile olan Sinem son haliyle beğeni rekoru kırdı Acun Ilıcalı'nın sevgilisi Ayça Çağla Altunkaya'dan dans şov Seda Sayan, tanıştığı erkeklerden neden T.C numarası istediğini anlattı Haluk Levent ile Mahsun Kırmızıgül, Twitter'da gençlik fotoğraflarını yarıştırdı