Microsoft'tan 2011'in Son Sürprizi! - Son Dakika

Microsoft'tan 2011'in Son Sürprizi!

01.01.2012 12:00
Microsoft'tan 2011'in Son Sürprizi!

Microsoft'un bizlere sunduğu son sürpriz, 2011 yılını şirket için unutulmaz kılacak kadar önemli!

Microsoft 363 gün aradan sonra "plansız yama" orucunu bozdu (aylık Salı yamaları hariç); 2011'in bitimine saatler kala yayınladığı sürpriz yama paketi ile herkesi şaşırttı.

Araştırmacılar önceden Python, PHP, ASP.NET ve diğer Web uygulama platformlarında buldukları açıkları söylemişlerdi ve sinsice yapılacak bir atak, Web sunucusunun işlem kaybına ve hatta servis reddi (DoS) hatası vermesine sebep olabilir demişlerdi.

Bu son sürpriz yamayla birlikte, Microsoft bu yıl 100 güvenlik açığını kapatmış oluyor. 2006 yılındaki 106 açığın kapatılması rekorundan sonra, 2011 yılı da Microsoft için ikinci sıraya yükselmiş oluyor.

nCircle güvenlik operasyonları müdürü Andrew Storms açıklamasında "Bu bildiğimiz sıradan DoS ataklarından değil, çünkü Web sunucusunu çökertmek için botnet ya da çok fazla koordine saldırı kullanmıyor. Çoğu DoS atağı belli bir sunucuya çok fazla sayıda ufak saldırı yaparak, sunucuyu çökertir. Fakat bu durum farklı, tek bir saldırı bile bir işlemciyi 90 saniyeliğine sömürebiliyor. Birkaç dakika içerisinde üst üste birkaç atak yaparak siteyi kullanılmaz hale getirebiliyor" diyerek açığın büyüklüğünü belirtiyor.

Microsoft'tan 2011'in Son Sürprizi!
Microsoft'tan 2011'in Son Sürprizi!
Microsoft'tan 2011'in Son Sürprizi!

YORUMLAR
500
ARM, sunucu pazarını ele geçiriyor! ARM, sunucu pazarını ele geçiriyor! Intel'in başı dertte: AMD ve Qualcomm Ryzen işlemciler için bir araya geldi! Intel'in başı dertte: AMD ve Qualcomm Ryzen işlemciler için bir araya geldi! Son dakika haberleri: Kaspersky araştırmacıları, Windows Yazdırma Biriktiricisi'ndeki saldırıların arttığını ortaya çıkardı Son dakika haberleri: Kaspersky araştırmacıları, Windows Yazdırma Biriktiricisi'ndeki saldırıların arttığını ortaya çıkardı
Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Microsoft'tan 2011'in Son Sürprizi! - Son Dakika


Advertisement