Microsoft'un CEO'su Satya Nadella 42,9 milyon dolar ikramiye aldı - Son Dakika
BBC

Microsoft'un CEO'su Satya Nadella 42,9 milyon dolar ikramiye aldı

17.10.2019 11:39

Microsoft'un CEO'su Satya Narayana Nadella'ya verilen ikramiye dudak uçuklattı. Nadella'ya bu yıl maaşına ek 42,9 milyon dolar prim ödendi.

Amerikan teknoloji devi Microsoft'un CEO'su Satya Narayana Nadella'ya bu yıl maaşına ek olarak 42,9 milyon dolar (252 milyon TL) prim ödendiği açıklandı. Prim şirketin hisse senedi performansına endeksli olarak veriliyor.

Yıllık maaşı 2,3 milyon dolar olan Nadella, geçen yıl 25,8 milyon dolar almıştı.

2014'te şirketin başına geçen Nadella'nın yönetiminde Microsoft bulut bilişiminde büyük bir güç haline geldi.

Nadella, 2104'te 84 milyon dolarlık primle dikkatleri çekmişti.

Microsoft hisseleri, şirketin kar payı ödemelerini artırması ve 40 milyar dolarlık kendi hissesini alma kararından sonra Eylül'de tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmıştı.

Microsoft'un CEO'su Satya Narayana Nadella

DİĞER CEO'LAR NE KADAR KAZANIYOR?

Nadella'ya verilen ve geçen yıla göre yüzde 66'lık bir artışı ifade eden ödeme 30 Haziran'da sona eren 2019 mali yılını kapsıyor.

Apple CEO'su Tim Cook, 2018'de 15,7 milyon dolar ek ödenek almıştı. Cook'un yıllık maaşı 3 milyon dolar.

GOOGLE CEO'SU İKRAMİYE OLARAK VERİLEN HİSSELERİ REDDETTİ

Google CEO'su Sundar Pichai'nin 1,9 milyon dolar ek ödenek aldığı belirtiliyor. Bloomberg'e göre Pichai, zaten çok para kazandığını söyleyerek şirketin ikramiye olarak önerdiği hisseleri geri çevirmişti.

Dünyanın en zengin insanı olan, Amazon'un CEO'su Jeff Bezos, 20 yıldır yıllık 81 bin 840 dolar maaş alıyor. Bezos'a, seyahatleri ve emeklilik için yıllık 1,6 milyon dolar ek ödeme yapılıyor.

Microsoft'un CEO'su Satya Nadella 42,9 milyon dolar ikramiye aldı
Microsoft'un CEO'su Satya Nadella 42,9 milyon dolar ikramiye aldı

Son Dakika Ekonomi Microsoft'un CEO'su Satya Nadella 42,9 milyon dolar ikramiye aldı - Son Dakika Ekonomi

BBC

YORUMLAR

Son Dakika

Yeni Merih Demiral olması beklenen Berke Önde, Vitoria'dan ayrıldı Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Alaattin Çakıcı'ya bir tepki de Cemil Çiçek'ten geldi: Kabul edilemez Ermenistan Savunma Bakanı David Tonoyan görevinden istifa etti Dünyaca ünlü yatırımcı Mobius, Merkez Bankası'nın faiz artırımını değerlendirdi: Türk piyasalarına güven artacak Luciano Fenerbahçe'ye Kaio Jorge'yi önerdi, Emre Belözoğlu hayran kaldı Alman polisi canlı yayını basarak doktoru tutukladı 1 Aralık'tan itibaren zorunlu olacak! Oto lastikçilerde kış lastiği mesaisi yaşanıyor Sahte çek ve senetle dolandırılan 30 besicinin ahırında, horoz ve tavuklar kaldı