Microsoft'un Yeni Konsolu Kaçamadı! - Son Dakika

Microsoft'un Yeni Konsolu Kaçamadı!

11.10.2011 00:00
Microsoft'un Yeni Konsolu Kaçamadı!, System.String[]

Merakla beklenen yeni Xbox; ya da bilinen adıyla Xbox 720, bakın nerede nasıl karşımıza çıktı...

Söylentiler, söylentiler... Magazin dünyasından sonra büyük ihtimalle üzerinde en çok söylenti yapılan alan teknolojidir. Bu söylentilerin oyun camiasını yakından ilgilendiren bir tanesiyse artık gerçek oluyor.

Yakın zamanda vizyonda gösterime girecek Real Steel isimli film, birçok insanın dikkatini çekmiş bulunuyor. Hugh Jackman'nın başrolde olduğu film, gelecekte yapılan robot dövüşlerini konu alıyor. 2020 yılında geçen filmde birçok robot kullanıldığı gibi, fazlasıyla farklı ve teknoloji dolu stadyumlar dikkat çekiyor.

Peki, bütün bunların oyunlarla ne alakası var? Öyle görünüyor ki bazı kullanıcılar filmin yayınlanan fragmanını diğerlerinden çok daha iyi bir şekilde takip etmiş ve birçok soru işaretine şimdilik bir cevap vermiş gibi gözüküyorlar. Fragmanda gösterilen stadyumlar tamamen reklamlarla çevrelenmiş durumda ve günümüzden alışık olduğumuz; Coca-Cola, Budweiser, Cadillac ve Del Taco gibi firmaların isimlerini açık bir şekilde görebiliyoruz.

Fakat bazı dikkatli gözler bütün bu reklamlar arasında bir de Xbox 720 reklamı olduğunu yakalamış durumda. Böyle bir filmde görünmenin fazlasıyla akıllıca olduğunun farkında olan firmalar arasında Microsoft'un yeni konsolunu görmek, birçok eleştirmen tarafından mantıklı karşılandı.

Hal böyle olunca teknoloji çevreleri tarafından ismi Xbox 720 olarak telaffuz edilen konsolun, bu isimle piyasada olacağı bir nevi kesinleşti. Fakat işin ilginç yanı, yeni Xbox'ın çıkış tarihinden daha çok, 2020 yılında halen piyasada olacağı. Kısacası Xbox 720 de klasik konsol temasına dayanacak ve bir on yıl piyasada kalacakmış gibi gözüküyor.

Microsoft'un Yeni Konsolu Kaçamadı!
Microsoft'un Yeni Konsolu Kaçamadı!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Microsoft'un Yeni Konsolu Kaçamadı! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü