Mide bulandıran olay! Takdir belgesi karşılığında kız öğrencilere cinsel istismarda bulundu - Son Dakika

Mide bulandıran olay! Takdir belgesi karşılığında kız öğrencilere cinsel istismarda bulundu

14.05.2021 21:47
Mide bulandıran olay! Takdir belgesi karşılığında kız öğrencilere cinsel istismarda bulundu, System.String[]

İstanbul'da eğitim gören 10 ve 11 yaşındaki iki kız çocuğu öğretmenleri tarafından cinsel saldırıya uğradıklarını ailelerine itiraf etti. Pedagog eşliğinde ifadeleri alınan küçük kızlar, öğretmenlerinin takdir belgesi karşılığında kendilerini istismar etmek istediğini ve vücutlarına defalarca kez dokunduğunu söyledi. Öğretmen ise tüm iddiaları yalanladı.

İğrenç olay, Gaziosmanpaşa'da bulunan bir İlköğretim okulunda meydana geldi. 2 bin 500 öğrencinin öğrenim gördüğü okulda eğitim alan 10 yaşındaki E.N.K. ve 11 yaşındaki I.T. isimli kız çocukları öğretmenleri tarafından fiziksel tacize uğradıklarını ailelerine anlattı. Çocuklarının cinsel tacize maruz kaldığını öğrenen aileler soluğu karakolda aldı.

PEDAGOG EŞLİĞİNDE İFADELERİ ALINDI

Sabah'ın haberine göre, ihbar üzerine Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk İzlem Merkezi'ne götürülen kız çocuklarının pedagog eşliğinde ifadelerine başvuruldu. İfadesi alınan I.T., öğretmeni olan U.U.'nun okulda bulunduğu sıralarda vücuduna defalarca dokunarak istismar ettiğini ve bu yaşananların 4-5 kez olduğunu beyan etti.

ÇORABININ İÇİNE ELİNİ GEÇİRMİŞ

İfadesi alınan mağdur kız çocuğu E.N.K. ise öğretmeni U.U.'nun kendisine takdir belgesi karşılığında dokunmak istediğini, öpmek istediğini, öğretmeninin vücudunu istismar etmek istediğini, çorabının içine elini geçirdiğini, ancak daha fazlasına müsaade etmediğini, yaşanan olayların birden fazla kez olduğunu ve kendisinin haricinde arkadaşına yapılanları da bildiğini ifade etti.

"UZAKTAN EĞİTİM ALDILAR İFTİRA ATIYORLAR"

Yaşanan skandal olayın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı şüpheli öğretmen hakkında soruşturma başlattı. Savcılık yürütülen soruşturma kapsamında U.U.'nun ifadesine başvurdu. Şüpheli öğretmen ifadesinde kendisinin sınıfa gelmeden önce sınıf annesinin bulunduğunu, tenefüslerde 2 öğrencinin sınıfta beklediğini, okul çıkışında nöbetçi öğrencilerin sınıfları kontrol ettiğini ve bu konu hakkında velilerin bilgilerinin olduğunu, toplu halde bulunan sınıf içerisinde böyle olayların yaşanmasının mümkün olmadığını, koronavirüs sebebiyle uzaktan eğitime geçilmesinin zorunlu olmadığı halde bu öğrencilerin uzaktan eğitim gördüklerini, üzerine atılan suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

MÜDÜR YARDIMCISININ İFADESİNE BAŞVURULDU

İfadesinin ardından nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılan öğretmen tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcılık soruşturma kapsamında okulun müdür yardımcısı A.D.K.'nın ifadesine başvurdu. Müdür yardımcısı okullarında 2 bin 500 öğrenci bulunduğunu kendilerine böyle bir şikayet gelmediğini şüpheli öğretmenin 2019 yılında göreve başladığını anlattı. Savcılık okulda bulunan güvenlik kamerası görüntülerini incelediğinde ise kameraların 40 gün kayıt yaptığını belirledi.

Mide bulandıran olay! Takdir belgesi karşılığında kız öğrencilere cinsel istismarda bulundu

Son Dakika 3. Sayfa Mide bulandıran olay! Takdir belgesi karşılığında kız öğrencilere cinsel istismarda bulundu - Son Dakika


YORUMLAR (13)
  • ????: Öğrenciler sanki iftira atıyorlar taktir sadece bir öğretmenin notuyla mı alınıyor tüm öğretmenlerin verdiği notların ortalamasıyla alınıyor. Cevap Yaz 17 2 Yayından Kaldır
  • Adam: Genelde bu yaşta iftira çok olur. Bunlar 4, veya 5 kez oldu diyor. Neden iyi araştırılmalı. Çocuklar doğru da söylemiş olabilir. Okul idaresinin ifadesine güvenmem. Diğer çocuklar en doğrusunu bilir, onlara sorulmalı. En kesin sonuç ise, diğer çocuklar annelereine anlatmalı ve bunun bir ifade verme olduğunu çocuklar kesinlikle bilmemeli. Çocuklar anneye, anne savcıya anlatmalı. Cevap Yaz 9 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Müsilaj, Darıca'yı kapladı! Yetkililer denize girmeyi yasakladı 16:33 Müsilaj, Darıca'yı kapladı! Yetkililer denize girmeyi yasakladı Gürcistan'da koronavirüs önlemleri gevşetildi! Açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı 16:22 Gürcistan'da koronavirüs önlemleri gevşetildi! Açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor 16:12 Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor
Ekonomist Özgür Demirtaş, kendi coin'ini çıkarmaya hazırlanan Emrah'a tepki gösterdi 16:08 Ekonomist Özgür Demirtaş, kendi coin'ini çıkarmaya hazırlanan Emrah'a tepki gösterdi Bitcoin'de Çin depremi! Ocaktan bu yana ilk defa 30 bin doların altına geriledi 16:06 Bitcoin'de Çin depremi! Ocaktan bu yana ilk defa 30 bin doların altına geriledi Ünlü oyuncu Seda Bakan imaj yeniliğine gitti: Bir süre sarışınım a dostlar! 15:19 Ünlü oyuncu Seda Bakan imaj yeniliğine gitti: Bir süre sarışınım a dostlar!
Bahçede 2 lira olan kiraz tezgaha gelince 15 lira! Duruma tepki gösteren çiftçi ağaçlarını kesiyor 15:09 Bahçede 2 lira olan kiraz tezgaha gelince 15 lira! Duruma tepki gösteren çiftçi ağaçlarını kesiyor Turizmciler 9 günlük tatilin 11 güne uzatılmasını talep ediyor! Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı? 14:06 Turizmciler 9 günlük tatilin 11 güne uzatılmasını talep ediyor! Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı?
Advertisement