Midyat Kent Konseyi kuruldu - Son Dakika

Midyat Kent Konseyi kuruldu

Mardin'in Midyat ilçesinde Kent Konseyi kuruldu.

Midyat Kent Konseyi kuruldu, System.String[]

Mardin'in Midyat ilçesinde Kent Konseyi kuruldu.

Midyat Kent Konseyinin 179 üyenin katılımıyla Bağlar Mahallesi Fen Lisesi salonunda gerçekleştirilen ilk genel kurulunda başkanlığa oy birliğiyle Diyanet-Sen Midyat Temsilcisi Zeyni Bedir seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Belediye Başkan Yardımcısı Abdürrahim Çelik, "Kent Yönetimi ve Katılım" konulu konferans verdi.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, konseyin Midyat'ın kentleşme vizyonuna ışık tutacağını söyledi.

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, esnaf, eğitimciler ve her alanda uzman meslek temsilcileri ve her kesimden temsilcilerin bulunduğu Midyat Kent Konseyinin 1. Olağan Genel Kurulunun gerçekleştirmek için bir araya geldiklerini belirten Şahin, belediyemiz tarafından uygulanacak olan projelerle ilgili önerilerin Midyat Kent Konseyinde değerlendirdikten sonra Midyat Belediye Meclisi tarafından görüşülecek, karara bağlanacağını aktardı.

"Bugün bunun ilk adımını atmış bulunuyoruz. Midyat halkına verdiğimiz sözü tumanın sevincini yaşıyoruz." diyen Şahin, Midyat Kent Konseyinin aktif bir şekilde belediye çalışmalarına katkı vereceğini dile getirdi.

Şahin, "Konseyimiz, herkesin fikir ve düşüncelerini söylediği, proje geliştirdiği, bir çalışma platformu olacak. Herhangi bir siyaset veya menfaat çatışmalarının yeri değildir. Memleketimiz için zaman ayıran, adeta elini taşın altına koyan vatandaşlarımızın bir araya geldiği bir çatı, bir şemsiye olacaktır. Kent konseyin başkanlığına aday olanlara başarılar dilerim."

Konuşmaların ardından, yapılan divan kurulunun ardından seçime geçildi.

Kent konseyi başkanlığına Zeyni Bedir, Ünal Günel, Mehmet Doğanay, İsa Altunkaynak, Mehmet Emin Akan ve Şehmus Güneş aday oldu. Zeyni Bedir 52 oy ile Midyat Kent Konseyi Başkanı seçildi. Yürütme kurulu ise, Mehmet Veysi Seven, Mehmet Zeki Ayyıldız, Şehmus Yavuz, Fırat Ergin Tural, Fatih Maral, Aysel Noyan, Halil El ve Orhan Şaşmaz'dan oluştu.

Midyat kent Konseyi Başkanı Bedir, yaptığı açıklamada, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin'e Kent Konseyini hayata geçirmesinden dolayı teşekkür etti.

Konseyin Midyat'a ışık tutacağını ifade eden Bedir, "Memleketimizin sorunlarını belediyemize ileteceğiz. Belediye Başkanımız ile düzenli bir şekilde kent konseyini inşallah birlikte yürüteceğiz." ifadelerini kullandı.


Son Dakika

Beyrut patlamasının ilk inceleme sonuçları belli oldu! 6 ay önceki uyarı kelime kelimesine gerçek oldu Teknoloji devi Samsung, yeni Galaxy ürünlerinin tanıtımını yaptı Parti kuracağı konuşulan İnce, Hüsamettin Cindoruk ve Mesut Yılmaz'la görüştü mü? İddialara canlı yayında yanıt verdi Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıköğretim psikolojiyle ilgili kararını açıkladı: Kapatılması daha yararlı olur Manchester City, Bournemouth'tan Nathan Ake'i 41 milyon sterline transfer etti Çin'de koronavirüsün ardından "Bunya virüs" alarmı: 7 kişi hayatını kaybetti, 60 vaka tespit edildi Bakan Koca, Konya için söylenen "Hastaneler yüzde yüz doldu" iddialarına yanıt verdi İzmir'de izinsiz yürüyüş yapmak isteyen kadınlara polis müdahale etti: 16 gözaltı Merve Boluğur, kalçasına yaptırdığı yeni dövmeyi paylaşınca beğeniler yağmur olup yağdı Ebru Şallı, tatil paylaşımlarına kötü yorum yapanlara sert çıktı: Kimseye hesap vermeyeceğim Fatih Terim'e "Futbolun mafyası sen misin?" diyen eski futbolcu, tehdit aldığını itiraf etti Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç'tan koronavirüs uyarısı: Hastaneler ve yoğun bakımlar doldu Arda Turan'dan imza sonrası ilk sözler! Profil fotoğrafını "66" ile değiştirdi Kıskançlık krizine giren genç, 8 yaşındaki kardeşini bıçaklayarak öldürdü Amonyum nitratı Beyrut'a taşıyan geminin kaptanı konuştu: Gübre olduğunu sanıyordum