Midyat'taki Beyazsu Mesire Alanı'nda ziyaretçiler bekleniyor - Son Dakika

Midyat'taki Beyazsu Mesire Alanı'nda ziyaretçiler bekleniyor

Mardin'in Nusaybin ve Midyat ilçeleri arasında bulunan ve özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin serinlemek için gittiği Beyazsu Mesire Alanı, normalleşme süreci ile birlikte yeniden açılıyor.

Mardin'in Nusaybin ve Midyat ilçeleri arasında bulunan ve özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin serinlemek için gittiği Beyazsu Mesire Alanı, normalleşme süreci ile birlikte yeniden açılıyor. Midyat Belediyesi'nce dezenfekte edilen ve hijyen malzemelerinin dağıtıldığı işletmeler, misafirlerini bekliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs'ta kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık iki buçuk aydır devam eden bazı kısıtlamaların 1 Haziran itibarıyla son bulacağını açıkladı. Mardin'in Midyat ile Nusaybin ilçeleri arasında bulunan, yerli ve yabancı turistlerin özellikle sıcak havalarda serinlemek amacıyla gittiği, bölgenin saklı cenneti kabul edilen Beyazsu Mesire Alanı'nda da hazırlıklar tamamlandı. Midyat Belediyesi'nce işletmelerin dezenfekte edildiği, sosyal mesafeye uygun yeniden dizayn edildiği alandaki işletme sahipleri, yaklaşık iki buçuk aydır durgun olan turizmin de canlanmasını bekliyor. Midyat Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Ali Alptekin, "Beyazsu hem Türkiye'nin hem de bölgemizin en güzel mesire alanlarından biridir. Bu güzide alanımızda vatandaşlarımızın kaliteli ve sağlıklı zaman geçirmeleri için elimizden geleni yapmaktayız. Belediye Başkanımız Veysi Şahin, Beyazsu'ya özel bir ihtimam gösteriyor. O yüzden bizler de bugün Beyazsu'dayız. Burada bütün iş yerlerine dezenfektan işlemleri uygulayıp, siperlik ve tıbbi maske dağıtımı gerçekleştireceğiz" dedi.

'ÇOK YOĞUNLUK OLACAK'

İşletmeci Muzaffer Akyüz, çok heyecanlı olduklarını ifade ederek, "Türkiye genelindeki bu hastalıktan dolayı yerimizi açmamıştık. Devletimiz sağ olsun, belediye de bize yardımcı oluyor. Çok heyecanlıyız. İnşallah bizler yarından itibaren başlayacağız ve misafirlerimiz de gelecek ve çok yoğunluk olacak burada olacak. Çok memnunuz bu işten" diye konuştu.

İşletmeci Şehmus Ağırman, dört gözle bugünü beklediklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Beyazsu'da lokantaların bakımlarını yaptık. Temizliğimiz yaptık. Belediye sağ olsun bize ekipleri gönderdi. Bizlere maske dağıttı. Gereken önlemleri alacağız. Türkiye'nin her yerinden millet geliyor. Bu günleri çok bekledik. Gördük Allah'a çok şükür."


Son Dakika

12:00 İki kardeş, yolunu kestiği emekli polisi baltayla saldırarak öldürdü 11:02 Salgın sürecinde vatandaşın en başarılı bulduğu bakan, Koca oldu! İkinci sırada sürpriz var 09:41 Vicdansız anne 3 haftalık kızını yastıkla öldüremeyince elleriyle boğarak öldürdü 09:34 Trabzon'da şehrin farklı noktalarında görülen yılanlar halkı korkuya sevk etti 21:58 Didem Soydan cesur fotoğraflarına bir yenisini daha ekledi! Sokakta transparan kıyafetiyle poz verdi 21:41 Bakan Koca, Bursa'daki düğünü örnek verip uyardı: Meydanı gelinle damada bırakın 16:30 Ayrılık kararı alan Messi, Barcelona'nın başına Xavi'nin geçmesi halinde takımda kalacak 15:29 Son dakika: Erdoğan toplu asker uğurlama törenlerini eleştirdi: Valime talimat verdim, bunlara kesinlikle müsaade etmeyeceksiniz 14:39 Asker uğurlamasında ortaya çıkan görüntüler Soylu'yu kızdırdı: Kabul edilebilir değil 13:41 "Bu pazar milletvekili seçimi olsa kime oy verirsiniz?" anketi! AK Parti ile CHP'nin arasındaki fark 6 puan 12:55 İspanya'da Zoom toplantısında çıplak görüntülenen belediye meclis üyesi istifa etti 12:42 Fabrika patlamasında annesinin acı haberini vatani görevi sırasında öğrendi 12:37 Ezine'nin 40 yıllık sanayi sitesi hayali gerçek oluyor 11:20 Ünlü sunucu Kelly Brook'tan cinsel ilişki itirafı: Yaş ilerledikçe daha iyi oluyor 10:46 Yagıtay'dan hafta tatili kararı: İşveren, pazar günü dışında da kullandırabilir