Milas Halk Eğitim Merkezi'nden 2011 Değerlendirmesi - Son Dakika

Milas Halk Eğitim Merkezi'nden 2011 Değerlendirmesi

12.01.2012 12:31
Milas Halk Eğitim Merkezi'nden 2011 Değerlendirmesi, System.String[]

Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Kaplan, 2011 eğitim-öğretim yılı değerlendirmesini yaptı.

Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Kaplan, 2011 eğitim-öğretim yılı değerlendirmesini yaptı.

Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü 2011 değerlendirmesini yaptı. 2012 için hedeflerini açıklayan Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Kaplan; "İlçe Hayat Boyu Planlama Toplantısı'nda sivil toplum örgütleri ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile fikir alışverişinde bulunularak Milas halkı için gerekli olan kurslar belirlenmiş ve talep edilen kursların Ekim ayından itibaren açılmasına başlanmıştır" dedi.

Kurumlarla işbirliklerinin sürdüğünü aktaran Kaplan; "Milas Belediyesi, Ören, Güllük, Selimiye, Bafa Belde belediye Başkanları, Hava Meydan Komutanlığı, Cumhuriyet Baş Savcılığı, Güney Ege Linyit İşletmeleri, Önal Karadeveci Rehabilitasyon Merkezi, Menteş, Koru, Dörttepe Köy Muhtarlıkları, ilçemiz ilk ve orta dereceli öngün eğitim kurumları ile işbirliği halinde kurslarımız devam etmektedir. Ancak Fransızca kursu verecek bir öğretmene ihtiyacımız var. Ayrıca halk oyunları için yoğun bir talep olmasına karşın bakanlıkça modül yazımı yapıldığından kurs açılması mümkün olamamaktadır" şeklinde konuştu.

Bugüne kadar açılan kurs ve mezun sayılarına ilişkin verileri de paylaşan Milas HEM Müdürü Kaplan sözlerini şöyle tamamladı; "11 Ocak 2012 itibariyle toplam 108 kurs açılmıştır. Bu kurslar genel, okuma-yazma ve mesleki teknik olmak üzere üç başlık altında toplanmaktadır. 2500'e yakın kursiyer tarafımızdan açılan kurslardan yararlanmakta, bu yıl sona erdiğinde 5000 kursiyer hedeflenmektedir. Muğla İŞKUR İl Müdürlüğü ile yürüttüğümüz işbirliği bu yıl da devam etmekte ve kursiyerlerimiz kursa geldikleri günler için 15.00 TL yol ücretlerini almaktadırlar. İlk dönem bilgisayar destekli muhasebe ve evde çocuk bakım elemanı kursları açılmış ve toplam 25 kursiyer kursu başarı ile bitirerek belge almaya hak kazanmıştır.

İlgilenenlere duyurmak istiyorum. İŞKUR'a kayıt yaptırarak istihdam talebinde bulunan, meslek edinmek isteyen kursiyerlere yönelik olarak masör-masöz eğitimi ve evde çocuk bakım elemanı kursları için 18 Ocak 2012 Çarşamba günü saat 10'da kurumumuz salonunda mülakat yapılacaktır. Mülakata katılmak isteyenler kuruma bizzat başvurmalıdırlar. Bu kurslar için 20'şer kişiden toplam 40 kişiye 23 Ocak 2012 Perşembe gününden itibaren eğitim verilmeye başlanacaktır" - MUĞLA

Milas Halk Eğitim Merkezi'nden 2011 Değerlendirmesi
Milas Halk Eğitim Merkezi'nden 2011 Değerlendirmesi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Milas Halk Eğitim Merkezi'nden 2011 Değerlendirmesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bıçaklı kavgada kalbi duran şahıs, hastanede yaşama döndürüldü Rıdvan Dilmen'den ilginç penaltı yorumu: Futbolcular manikür yaptırmalı İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur Aniden yola çıkan koyun sürüsünün sebep olduğu kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı