Milas MHP'de Başkan Şimlek Adaylığını Açıkladı - Son Dakika

Milas MHP'de Başkan Şimlek Adaylığını Açıkladı

17.02.2012 22:54
Milas MHP'de Başkan Şimlek Adaylığını Açıkladı, System.String[]

Milas MHP'nin 7.olağan kongresi için mevcut İlçe Başkan Mehmet Ali Şimşek, adaylığını açıkladı.

Milas MHP'nin 7. olağan kongresi için mevcut İlçe Başkan Mehmet Ali Şimşek, adaylığını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Milas İlçe Başkanı Mehmet Ali Şimşek, 7. dönem için ilçe başkanlığına adaylığını düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu.

Başkan Şimşek, kurumsal olarak MHP'de tek adaylı bir kongrenin düşünüldüğünü ancak, Osman Temür'ün adaylığını da parti içi demokrasi için desteklediklerini ifade etti.

8 ay boyunca genel merkez ataması ve 3 yıldır da kongre desteğiyle görev yaptığını sözlerine ekleyen Şimşek, "Allah nasip ederse 3 sene daha delegelerimizin desteğiyle görevimi sürdürmek istiyorum. Kongrede aday olacak kişiyi ilerleyen yıllarda zor şartlar bekliyor. Tüm Milliyetçilerin okyanus ötesinden tutunda birçok yerde düşmanları var. Partim için bu güne kadar her zaman çalıştım. Bu güne kadar ocak başkanlığından tutunda, belediye başkan adaylığı, ilçe başkanlığı gibi birçok görevde bulundum. Umarım yapacağımız kongre sonrasında kazanan MHP olur. Görev sürem içinde Cumhuriyet tarihinde ilk kez MHP Milas'ta meclis üyesi çıkardı. Bir il genel meclis üyesi çıkardık." dedi.

Partisinin Türkiye genelinde yüzde 13 oy aldığını, Milas ortalamasında ise bu durumun yüzde 16 şeklinde gerçekleştiğine vurgu yapan Şimşek, görevi devraldığında 450 olan üye sayısının 4 bin 500'e çıktığını kaydetti.

Ülke gündemine ilişkin görüşlerini aday olma nedeniyle bağdaştıran Başkan Şimşek şu ifadeleri kullandı;

"Cumhuriyet tarihinde ilk kez Atatürk'ün gençliğe hitabesinin tartışmaya açılmasından dolayı yeniden adayım. Ulusal Kurtuluş Savaşımızdan doğan kazanımlarımızın yok olmaya başlamasından dolayı yeniden adayım. Ülke topraklarımızın ayaklarımızın altından kayıp gitmesinden dolayı adayım. Hukukun olmadığı yerde demokrasinin olmayacağına inandığım için adayım. Kıbrıs'ta yapılan kirli pazarlıkları gördüğüm için adayım. Ezanın susmaması, bayrağın inmemesi için adayım. Şahsi olarak hiçbir beklentim yok." - MUĞLA

Milas MHP'de Başkan Şimlek Adaylığını Açıkladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Milas MHP'de Başkan Şimlek Adaylığını Açıkladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 26 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 75 can kaybı, 2198 yeni vaka tespit edildi Paşinyan yalanlarına yenisini ekledi: Türkiye Karabağ'a paralı asker yolladı Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu Kız meselesi yüzünden çıkan tartışmada tüfekle vurulan genç, hayatını kaybetti Devrilen iş makinesinin altında kalan işçi, feci şekilde can verdi Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı sonrası merak konusu oldu! İşte Türkiye'de satılan Fransız malları