Milas'ta Öğrenci ve Veliler Taşımalı Eğitim İçin Yürüdü - Son Dakika

Milas'ta Öğrenci ve Veliler Taşımalı Eğitim İçin Yürüdü

18.09.2017 14:45
Milas'ta Öğrenci ve Veliler Taşımalı Eğitim İçin Yürüdü

Milas ilçesinde, ortaokul öğrencileri ve velileri, taşımalı eğitimden faydalanma isteğiyle yürüyüş yaptı.

Milas ilçesinde, ortaokul öğrencileri ve velileri, taşımalı eğitimden faydalanma isteğiyle yürüyüş yaptı.

İlçeye bağlı Meşelik Mahallesi'nde yaşayan ortaokul öğrencileri, Bodrum'un Güvercinlik Mahallesi'ndeki Sudi Özkan Ortaokulu'na gidebilmek için taşımalı eğitimden yararlanmak istiyor.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla mahalledeki 54 ortaokul öğrencisinin okula ulaşımda sıkıntı yaşadığını öne süren veliler, taşımalı eğitim için basın açıklaması yaptı.

Öğrenci velileri adında konuşan Necdet Kökçü, önceki yıllarda taşımalı eğitimden yararlandıklarını ancak bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi araçlarının mahallede hizmet vermesi gerekçe gösterilerek, mahalledeki 54 öğrencinin taşımalı eğitimden yararlanamayacağı kaydetti.

Milas Milli Eğitim Müdürlüğünün taşımalı eğitim için ihale yapılamadığını anlatan Kökçü, şöyle konuştu:

"Milas'ta eğitim gören mahalledeki lise öğrencilerinin ihalesi yapılmıştır. Bu durum mağduriyet yaratmaktadır. 54 ortaokul öğrencisi, okul saati geldiğinde tek bir dolmuşla okula gitmek zorunda kalmaktadır. Dolmuş öğrencileri Milas-Bodrum karayolu kenarında indirmekte ve öğrenciler tehlikeli karayolundan geçerek okula ulaşabilmektedir. Ancak öğrencilerimiz taşımalı eğitimden yararlanmış olsaydı, böyle bir tehlikeyi yaşamazlardı. Çünkü servis öğrencileri okulun olduğu sokağa kadar götürüyor."

Basın açıklamasının ardından mahallede yürüyüş yapan öğrenciler ve veliler, ellerinde "servis istiyoruz", "okumak istiyoruz" yazılı dövizler taşıyarak yetkililerden yardım istedi.

Açıklamanın ardından öğrencileri dolmuşla okula götüren veliler, karayolundan okulun bulunduğu alana geçerken zor anlar yaşadı.

Bodrum ve Fethiye'de arızalanan tekneleri KIYEM kurtardı Bodrum ve Fethiye'de arızalanan tekneleri KIYEM kurtardı Son dakika haberleri | Bodrum'da otluk alanda çıkan ve iş yerine sıçrayan yangın söndürüldü Son dakika haberleri | Bodrum'da otluk alanda çıkan ve iş yerine sıçrayan yangın söndürüldü Son Dakika | Fırında çıkan yangın, makilik alana sıçradı Son Dakika | Fırında çıkan yangın, makilik alana sıçradı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Milas'ta Öğrenci ve Veliler Taşımalı Eğitim İçin Yürüdü - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement