Muğla'da 'Ölüm' Kavşağı İçin Çalışmalar Başladı - Son Dakika

Muğla'da 'Ölüm' Kavşağı İçin Çalışmalar Başladı

22.06.2017 13:06
Muğla'da 'Ölüm' Kavşağı İçin Çalışmalar Başladı, System.String[]

Muğla'nın Milas ilçesinde yıllardır yaşanan kazalarla hep gündemde olan, halk arasında 'Ölüm' kavşağı olarak nitelendirilen Baharlı-Koru Sanayi kavşağında çalışmalar başladı.

Muğla'nın Milas ilçesinde yıllarca meydana gelen ölümlü trafik kazalarıyla gündemden hiç düşmeyen, halk arasında 'Ölüm' kavşağı olarak nitelendirilen; Baharlı, Ağaçlıhöyük, Gökçeler Mahalleleri başta olmak üzere birçok yerleşim alanına ulaşımı sağlayan, Milas- Bodrum Karayolu üzerindeki Koru Sanayisi'nin bulunduğu noktada, altgeçit çalışmaları başladı.

ÇALIŞAMLARIN 400 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

Bölgede yürütülen kamulaştırma çalışmalarında bir sorun yaşanmaması halinde yüklenici firma Demyol A.Ş. tarafından çalışmaların, ihale şartnamesine göre 400 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Aynı zamanda Güllük Kavşağı ve kavşaktan Güllük Mahallesi'ne ulaşımı sağlayan karayolunun da yapımını üstlenen firma, bu çalışmaların içerisinde Baharlı Kavşağı'ndaki alt geçit çalışmasının tamamlanacağı belirtildi.

YAYALAR TARAFINDAN DA KULLANILACAK

Yürütülen çalışmalarla ilgili Demyol A.Ş. adlı firmanın Şantiye Şefliğinden edinilen bilgilere göre, yapılacak alt geçit çift yönlü ve çift şeritli olacak. Bağlantı yolları, çevre düzenlemesi ve ışıklandırma çalışmalarıyla tamamlanacak olan alt geçidi, yayalar da kullanabilecekler.

AŞIRI YAĞIŞLARA ÖNLEM ALINACAK

Proje kapsamında aşırı yağış nedeniyle olası bir sel felaketinde alt geçidin zarar görmemesi, araçların ve yayaların alt geçitte mahsur kalmaması için su kanallarının yapılacağını belirten yetkililer, her türlü önlemin alınacağını vurguladı.

12 METRE GENİŞLİĞİNDE ALT GEÇİT YAPILACAK

Şu anda servis yolu çalışmalarının yürütüldüğü alandaki alt geçit çalışmaları, önümüzdeki Ramazan Bayramı'nın hemen ardından başlatılacak. Toplamda 12 metre genişliğinde yapılacak olan alt geçidin tamamlanmasıyla bugüne kadar meydana gelen trafik kazalarının, kazalarda meydana gelen can kaybı ve maddi kayıpların önüne geçilecek.

Muğla'da 'Ölüm' Kavşağı İçin Çalışmalar Başladı
Muğla'da 'Ölüm' Kavşağı İçin Çalışmalar Başladı
Muğla'da 'Ölüm' Kavşağı İçin Çalışmalar Başladı
Muğla'da 'Ölüm' Kavşağı İçin Çalışmalar Başladı
Muğla'da 'Ölüm' Kavşağı İçin Çalışmalar Başladı
Muğla'da 'Ölüm' Kavşağı İçin Çalışmalar Başladı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Muğla'da 'Ölüm' Kavşağı İçin Çalışmalar Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti