Son Dakika Haberleri: Bakanlık'tan, ABD'li askerlerin kara devriyesine YPG bayrakları ile çıktıkları iddialarına yalanlama

Bakanlık'tan, ABD'li askerlerin kara devriyesine YPG bayrakları ile çıktıkları iddialarına yalanlama

12 gün önce

Milli Savunma Bakanlığı, ABD ve Türkiye'nin birlikte yürüttüğü kara devriyesine ilişkin, ABD askerlerinin terör örgütü PKK/YPG'nin bez parçaları taşıyan araçlarla geldiği iddialarını yalanlandı.

Milli Savunma Bakanlığı ABD ve Türkiye'nin 8 Eylül'de ABD ile birlikte yürütülen ortak kara devriyesine ilişkin bazı iddialar ortaya atılmıştı. ABD askerlerinin terör örgütü PKK/YPG bez parçaları taşıyan araçlarla geldiği iddia edilmişti. Milli Savunma Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamayla iddiaları yalanladı.

Milli Savunma Bakanlığı iddiaları kesin bir dille yalanlarken, paylaşılan görsellerin kara devriyesiyle ilgisi olmadığı belirtildi.

"TAMAMEN GERÇEK DIŞI"

Milli Savunma Bakanlığı "Türk Silahlı Kuvvetleri ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurları tarafından 8 Eylül 2019 tarihinde yapılan ilk birleşik kara devriyesi ile ilgili bazı basın yayın organlarında yer alan haber ve fotoğraflara ilişkin açıklama yapma gereği duyulmuştur. Söz konusu haberlerde yer alan birleşik kara devriyesine ABD askerlerinin terör örgütü PKK/YPG bez parçaları taşıyan araçlarla geldiği iddiaları tamamen gerçek dışı olup, daha önce uluslararası bir haber ajansı tarafından servis edilen görsellerin birleşik kara devriyesi ile bir ilgisi yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADAKİ İDDİA:

8 EYLÜL'DE GERÇEKLEŞTİRİLEN ORTAK KARA DEVRİYESİNİN ASIL GÖRÜNTÜLERİ:

Bakanlık'tan, ABD'li askerlerin kara devriyesine YPG bayrakları ile çıktıkları iddialarına yalanlama
MSB duyurdu: TSK ve ABD ilk ortak kara devriyesine başladı

Akar: Güvenli bölgede müşterek kara devriyesi 8 Eylül’de başlayacak

Haber Yayın Tarihi: 10.09.2019 03:03 İnternet'ten tatil aldı, hayatının şokunu yaşadı
Damadını kına gecesinde öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan adam: 20 gün önce planladım Son dakika: İstanbul Valiliği ve İBB'nin ortak kararıyla Atatürk Havalimanı'na metro seferleri durduruldu