Milletvekil Tayyar ve Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu'nun Ziyaretleri - Son Dakika

Milletvekil Tayyar ve Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu'nun Ziyaretleri

18.02.2012 16:47
Milletvekil Tayyar ve Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu'nun Ziyaretleri, System.String[]

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 yıl önce Gaziantep'e geldiği sırada ziyaret gerçekleştirdiği mağdur aileleri ziyaret etti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 yıl önce Gaziantep'e geldiği sırada ziyaret gerçekleştirdiği mağdur aileleri ziyaret etti.

Şahinbey Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, ailelere Başbakan Erdoğan'ın selamını ileten Tayyar ve Tahmazoğlu, Nuripazarbaşı Mahallesi'nde oturan Fatma Korkmaz, İnönü Caddesi'nde oturan ancak yapılan yardımlarla Karataş Mahallesi'nde kendisine ev alınan Özgül Erşahin ve Hürriyet Mahallesi'ndeki Esengül Özgezer'in evini ziyaret etti.

Ziyarette, Tayyar ve Tahmazoğlu, ailelerin yardıma ihtiyaçları olup olmadığını sordu ve onlar için ellerinden gelen yardımı yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Başkan Tahmazoğlu'nun 32 yaşındaki hasta oğlu için seferber olduğunu ifade eden Erşahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerini ziyaretinin hayatlarını değiştirdiğini kaydetti.

Tayyar, ziyaretlerle ilgili yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan ile iki ayrı görüşme yaptıklarını ve görüşmede ülke sorunlarının yanında Gaziantep'i de değerlendirdiklerini belirtti.

Başbakan Erdoğan'ın Gaziantep'i ziyareti esnasında ziyaret ettiği ailelerden bahsettiğini aktaran Tayyar, şunları kaydetti:

"Başbakanımız, 'kimsesizlerin kimi olmak için siyaset yapıyoruz' demişti. Gaziantep'teki ziyaretlerini anlatırken, duygulandığını hissettim. 'Eğer Gaziantep'e giderseniz aileleri ziyaret ederek selamımı götürün' demişti. Biz de bu vesileyle Şahinbey Belediye Başkanımızla birlikte bu ailelerimizi ziyaret ederek, aradan geçen zamanda ne oldu, neler yapabiliriz bunlara bakarak, Başbakanımızın selamlarını iletiyoruz."

Daha önce Hoşgör Mahallesi'nde oturan ve Hürriyet Mahallesi'ne taşınan Esengül Özgezer'in ziyaretine, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'da katıldı.

Ziyarette, aileler, Başbakanla yedi yıl önce evlerine geldiğinde çektirdikleri fotoğrafı gösterdi.

- GAZİANTEP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Milletvekil Tayyar ve Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu'nun Ziyaretleri - Son Dakika


Son Dakika

İzmir'den güzel haberler art arda geldi! Depremden 16 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkartıldı Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı Depremin dehşetini ortaya çıkaran apartman! Prof. Dr. Oğuz Çelik, 'bomba kat'a dikkat çekti Ermenistan ordusu, kadın askerleri Dağlık Karabağ cephesine gönderdi İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi