Milletvekili Çelebi: Bugün iki bayramı bir arada yaşıyoruz - Son Dakika

Milletvekili Çelebi: Bugün iki bayramı bir arada yaşıyoruz

23.10.2020 14:38
Milletvekili Çelebi: Bugün iki bayramı bir arada yaşıyoruz, System.String[]

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı'nın Patnos İlçesi'nde hizmete açılan Recep Tayyip Erdoğan Cami'nin hayırlı olmasını dileyerek, "Bugün, bu mübarek Cuma günü ve camimizin açılışı vesilesiyle adeta iki bayramı bir arada yaşıyoruz.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı'nın Patnos İlçesi'nde hizmete açılan Recep Tayyip Erdoğan Cami'nin hayırlı olmasını dileyerek, "Bugün, bu mübarek Cuma günü ve camimizin açılışı vesilesiyle adeta iki bayramı bir arada yaşıyoruz. Başta bu caminin kazandırılmasında öncülük eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor, açılışımızı onurlandıran Diyanet İşleri Başkanımız Sn. Prof. Dr. Ali Erbaş'a teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

Patnos ilçe merkezinde Milletvekili Ekrem Çelebi'nin, 24. Yasama Döneminde gerçekleştirdiği girişimlerle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2012 yılında cami alanı olarak tahsis edilen 8600 metrekare arsaya, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan caminin açılışı gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile il protokolünün de katıldığı törende konuşan AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, açılışı yapılan Recep Tayyip Erdoğan Cami'nin Selçuklu mimarisiyle inşa edildiğini, 1750 kişinin aynı anda ibadet edebileceğini, kadınlar için ayrı bir bölüm ile konferans salonu ve kütüphanenin bulunduğu söyledi.

Camilerin çaresiz insanlara çare olduğunu kaydeden Çelebi, "Alemlerin sultanı, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) 'Kim, Allah'ın rızasını dileyerek bir mescit bina ederse, Allah da onun için cennette bir saray hazırlar.' buyurmuşlardır. Bu ifadelerle mescit yapma işinin, kamil bir imana sahip olanların işi olabileceği net bir şekilde ifade edilmiştir. Camiler, İslam'ın mührüdür. Cami, nefes aldığımız dost bir ev, omuzlarımızın birbirine değdiği bir birlik yuvası, fakir, fukara ve çaresiz insanların çaresidir. Camilerimiz ruhumuzun gıdalandığı, temiz manevi havalar teneffüs ettiği, manevi kazançlar elde ettiği, saadet ve hakiki huzurevlerimizdir." dedi. - AĞRI

Milletvekili Çelebi: Bugün iki bayramı bir arada yaşıyoruz
Milletvekili Çelebi: Bugün iki bayramı bir arada yaşıyoruz
Milletvekili Çelebi: Bugün iki bayramı bir arada yaşıyoruz
Milletvekili Çelebi: Bugün iki bayramı bir arada yaşıyoruz

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Milletvekili Çelebi: Bugün iki bayramı bir arada yaşıyoruz - Son Dakika


Son Dakika

Kırmızı Trump, mavi Biden! Dünyaca ünlü isimler oylarının renklerini belli etti ABD, 46. başkanını seçiyor! Tarihi seçimden ilk sonuçlar gelmeye başladı Bakan Koca, korona testi pozitif çıkanların izlemesi gereken yol haritasını paylaştı Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremde kurtarılan Ayda'nın babası ile görüştü: Hüngür hüngür ağladım Güvenlik Uzmanı Mete Yarar'dan Dağlık Karabağ açıklaması: Çatışmalar büyürse Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan NATO'ya girebilir Koronavirüse yakalanan oyuncu Irmak Ünal hastaneye kaldırıldı Hırsızlık yaptığı mağazaya tekrar giden yaşlı kadın, duvarda fotoğrafıyla karşılaşınca ne yapacağını şaşırdı Son Dakika: Koronavirüs tedbirleri kapsamında; lokanta, berber, halı saha gibi toplu alanlar saat 22'de kapanacak