Milletvekili Çilez'den madencilere ziyaret - Son Dakika

Milletvekili Çilez'den madencilere ziyaret

04.12.2019 15:28
Milletvekili Çilez'den madencilere ziyaret, System.String[]

AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla Merzifon ilçesindeki Yeni Çeltek Maden İşletmesini ziyaret etti.

AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla Merzifon ilçesindeki Yeni Çeltek Maden İşletmesini ziyaret etti.

Türkiye Maden-İş Sendikası Yeni Çeltek Şube Başkanı Cemil Güven'den faaliyetleri hakkında bilgi alan Çilez, madencilerin sorun ve taleplerini dinledi.

Çilez, ziyarette yaptığı konuşmada, tüm madencilerinin günlerini kutlayarak, maden şehitlerine Allah'tan rahmet diledi.

Dünyanın en zor mesleklerinden birinin madencilik olduğunu dile getiren Çilez, "Ülkelerin kalkınması için yer altı zenginliklerin çıkartılarak ülke ekonomisine kazandırılmasının gerekiyor. Bunun gerçekleştirilmesi için de madenciler yerin yüzlerce metre altında ve zor şartlarda alın teri döküyor, nihayetinde madencilerin ülke ve millet menfaatine sorumluluğu ağır bir mesleği icra ediyor. Bu nedenle madencinin alın teri ve iş emeğin kutsaldır." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Milletvekili Çilez'den madencilere ziyaret - Son Dakika


Son Dakika

AK Partili başkan, belediyenin arsasını kendi vakfına devreden AK Partili selefini mahkemeye verdi Yasak Elma'dan 5 oyuncu birden ayrılıyor! Başrol Şevval Sam'dan ilk yorum geldi Yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler dikkat! Okula gitmek zorunlu değil ama sınava girmeyen yandı Sayaçların periyodik muayene işleri özel sektöre devrediliyor: Vatandaşın faturası kabaracak Polonya Cumhurbaşkanı Duda, koronavirüse yakalandı Bir adama saldırıp pantolonunu indirmişti! Meğer 'Azman' yavrularını korumak için saldırmış Azerbaycan ordusu, Turan taktiğini uygulayarak Ermenistan'ın belini kırdı Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti