Milletvekili Dağ: Bu Millet, Kendini Aydın Zannedenlerden Daha Aydın - Son Dakika

Milletvekili Dağ: Bu Millet, Kendini Aydın Zannedenlerden Daha Aydın

14.03.2012 14:08
Milletvekili Dağ: Bu Millet, Kendini Aydın Zannedenlerden Daha Aydın, System.String[]

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, yeni anayasa düzenlemesiyle açıklamasında, "Bu millet, kendini aydın zannedenlerden daha aydın."

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, yeni anayasa düzenlemesiyle açıklamasında, "Bu millet, kendini aydın zannedenlerden daha aydın. AK Parti'nin 12 Eylül referandumunda 12 Eylül darbesini kullandığını, şimdi de yeni anayasa için 28 Şubat'ı kullanacağını söyleyenler millet adına üzülüyorum." dedi.

Türkiye Cumhuriyeti tarihininde birçok defa toplum mühendisliği olayları yaşandığının altını çizen Dağ, "Kendisini toplum mühendisi zannedenler, çok kısa bir sürede halktan gereken cevabı almıştır. 27 Mayıs 1960'ta askeri darbe yapılmış, ardından 1961'deki genel seçimde, uygulanan baskılar sonucu CHP, yüzde 37 gibi bir oyu ancak alabilmiştir." şeklinde konuştu. Halkın ilk seçimlerde gereken cevabı verdiğini kaydeden Milletvekili Dağ, şunları söyledi: "Halk, AK Parti'yi tekrar iktidara getirmiştir. Halkı tanıyamayan ve kendini aydın zanneden darbeci ve statükocu zihniyet, 1980'de tekrar darbeyle halkın iradesine ipotek koyduğunu zannetmiş fakat halk, yine kısa bir süre sonra sandıkta gereken cevabı vererek, Anavatan Partisi'ni yüzde 45'le iktidara getirmiştir. O dönemlerde merkez sağı destekleyip darbelerin karşısında yer alanlar, bugün CHP'nin en büyük savunucuları olmuş ve darbelerden medet umar hale gelmişlerdir. Bu da artık bu kişilerin halktan iyice koptuklarının en büyük göstergesidir. Bu milletin duruşu her zaman nettir. Kendisine elbise biçilmesini değil, istediği elbiseyi seçebilme özgürlüğünü seçmiştir. Sözde elitlerin ve aydınların onlara rol biçmesine karşı çıkmış, demokrasiden yana tavır almıştır. Bu millet, 12 Eylül 2010 referandumunda yüzde 58 oyu, kandırılarak ve üzerinde baskı oluşturularak değil, kendi özgür iradesiyle vermiştir. Bundan sonra olabilecek bir referandumda 28 Şubat'la hesaplaşma iddiasıyla bu milletin aldatılacağını söylemek, hem bu milleti halen tanıyamamak hem de niyet okuyuculuğudur. Türkiye'ye kazandırmak istediğimiz yeni anayasayı, Meclis'teki bütün siyasi partilerin uzlaşmasıyla çıkarmak istediğimizi ısrarla söylerken CHP milletvekillerinin bu niyette olmadığı, ifadelerinden açıkça anlaşılmaktadır."

Milletvekili Dağ: Bu Millet, Kendini Aydın Zannedenlerden Daha Aydın

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Milletvekili Dağ: Bu Millet, Kendini Aydın Zannedenlerden Daha Aydın - Son Dakika


Son Dakika

Tümer Metin'in sert eleştirileri sonrası Beşiktaş'tan çarpıcı paylaşım: Sergen Yalçın'ın yanındayız İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi İstanbul'daki vaka sayıları ne durumda? İşte en çok artış olan 8 ilçe İki kamyonun kafa kafaya çarpıştığı kazada, yol kan gölüne döndü: 3 ölü, 1 yaralı Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum