Milletvekili Demir: Samsun'u Yeniden İnşa Ettik - Son Dakika

Milletvekili Demir: Samsun'u Yeniden İnşa Ettik

03.01.2012 14:59
Milletvekili Demir: Samsun'u Yeniden İnşa Ettik, System.String[]

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Samsun'un ekonomik büyüklükte Türkiye sıralamasında beklenen 2011 yılı verilerine göre 13.veya 14.sırada olacağını söyledi.

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Samsun'un ekonomik büyüklükte Türkiye sıralamasında beklenen 2011 yılı verilerine göre 13. veya 14. sırada olacağını söyledi. Demir, 2015 yılında ilk 10, 2023 yılında ise ilk 7 il arasına girmesinin hedeflendiğini belirtti. Demir, Samsun'un yeniden inşa edildiğini, 4 yıl içinde bütün yatırımların tamamlanmasının hedeflendiğini kaydetti.

Samsun'un kalkınma ve ekonomik gelişimi konusunda bilgi veren eski bakan ve milletvekili Mustafa Demir, Samsun'un Türkiye'nin yıldızı en iyi parlamış, en istikrarlı, en programlı, en stratejik ve gelişmesini sürdüren şehir olduğunu ifade etti. Şehrin hızlı bir büyüme ve gelişim sürecine girdiğini, bu yükselişin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini vurgulayan Mustafa Demir, 2002 yılında ekonomik büyüklük olarak 27. sırada olan Samsun'un, 2010 yılında 15'inci sıraya kadar yükseldiğini hatırlattı. 2011 yılının sona ermesinin ardından, Samsun'un ekonomik büyüklük olarak muhtemelen beklenen verilere göre 13. veya 14. sırada olacağını ifade eden Demir, kendisinin 13. sıra beklentisinin yüksek olduğunu dile getirdi.

Ekonomik gelişmişlikte 27. sıralardan üst sıralara doğru ilerleyen bir Samsun'un ortada olduğunun altını çizen eski bakan Demir, "2010 yılında 15. sırada idik. Bu sene yükselişimiz sürecek 13. veya 14. sırada olacağız. 2015 yılında ekonomik büyüklük sıralamasında ilk 10, 2023 yılında ise ilk 7 il arasına gireceğiz. Bu yönde beklentimiz yüksek. Şimdi bu söylediğim başlık altında, Samsun'un neresinden bakarsanız bakın, yeniden inşa ettiğimizi görürsünüz. Aklınıza ne geliyorsa 4 yıl içinde Samsun'da bütün yatırımları tamamlamayı hedefliyoruz. Bugün planladığımız, şu an aklımızda olan yatırımlar, başlamadıklarımız dahil olmak üzere Samsun, Türkiye'de hemen hemen her alanda alt yapısını tamamlayan ilk birkaç ilden bir tanesi olacak." diye konuştu.

Samsun'un yükselişinin ardında halk desteğiyle özverili çalışmaların yer aldığını dile getiren Demir, AK Parti'ye duyulan güven ve istikrar ortamının şehrin her tarafında görüldüğünü kaydetti.

Milletvekili Demir: Samsun'u Yeniden İnşa Ettik
Milletvekili Demir: Samsun'u Yeniden İnşa Ettik

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Milletvekili Demir: Samsun'u Yeniden İnşa Ettik - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı