Milletvekili Esgin muhtarlarla bir araya geldi, Karacabey'de yatırımları inceledi - Son Dakika

Milletvekili Esgin muhtarlarla bir araya geldi, Karacabey'de yatırımları inceledi

29.03.2022 12:45
Milletvekili Esgin muhtarlarla bir araya geldi, Karacabey'de yatırımları inceledi

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Nilüfer ve Karacabey ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek yatırımlara ilişkin bilgilendirmede bulundu.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Nilüfer ve Karacabey ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek yatırımlara ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Temaslarına Nilüfer'e bağlı Gölyazı Mahallesi'nden başlayan Esgin, Akçalar, Fadıllı, Karacaoba ve Gölyazı muhtarları ve bölgedeki balıkçı kooperatiflerinin yöneticileriyle bir araya geldi. Bursa'nın vitrininin Gölyazı olduğunu belirten Esgin, katılımcıların talep ve beklentilerini dinleyerek not alıp çözümleri için telefonla temas kurdu.

Karacabey'de ise Uluabat Mahallesi'nde Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleriyle buluşan Esgin'e, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Setenay Olguner, İlçe Başkanı Ertem İşcan, Karacabey Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Vural ve muhtar Şevket Aşkı eşlik etti.

Bursa- İzmir kara yolunda işlek bir bölgede yer alan Uluabat'ta yayaların daha güvenli geçişi için talep edilen alt geçit yapılacak yeri Karayolları Bölge Müdürlüğü yöneticileriyle inceleyen Esgin, "Uluabatlı hemşehrilerimizin beklentisi olan yaya alt geçidine hemen başlıyoruz." ifadesini kullandı.

Karacabey Bakırköy girişi ve Devlet Hastanesi önü kavşak projelerini yerinde inceleyen Esgin, "Karacabey ve Mustafakemalpaşa'daki 11 kırsal mahallemize ulaşımın kavşak noktası Bakırköy girişine kavşak projesi sürecini yakından takip ediyoruz. Ayrıca Karacabey Devlet Hastanesi önüne kavşak düzenlemesini de yakın zamanda projesine başlama yönünde çalışmalarımız devam ediyor." bilgisini paylaştı.

Turizm bölgesi Boğaz'a ulaşım sağlanan yoldaki çalışmalar

İlçenin turizme açılan en önemli geçiş güzergahı Boğaz yolunu da yetkililerle inceleyen Milletvekili Mustafa Esgin, şunları aktardı:

"Karacabey Boğaz yolunu pandemi sürecine ve tüm engellemelere rağmen projeyi tamamlama yönündeki güçlü irademiz devam ediyor. Bu noktada Karayolları Genel Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Bölgemizin turizm potansiyelini ve cazibesini artıracak, aynı zamanda kırsal mahallelerimize güvenli ulaşımı sağlayacak Boğaz yolunun 2022 yılı sonunda tamamlanması noktasında önümüzde engel yok."

YORUMLAR
500
Torba teklif, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi (2) Torba teklif, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi (2) Son dakika haberi | AK Partili Taşkın: 'Büyük ölçekli liman yatırımlarını tek tek hayata geçiriyoruz' Son dakika haberi | AK Partili Taşkın: 'Büyük ölçekli liman yatırımlarını tek tek hayata geçiriyoruz' TBMM Dışişleri Komisyonu 4 kanun teklifini kabul etti TBMM Dışişleri Komisyonu 4 kanun teklifini kabul etti
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Milletvekili Esgin muhtarlarla bir araya geldi, Karacabey'de yatırımları inceledi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement