Milletvekili Genel Seçimine Doğru - Son Dakika

Milletvekili Genel Seçimine Doğru

14.03.2011 19:03
Milletvekili Genel Seçimine Doğru, System.String[]

12 Haziranda Yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri İçin Kütahya'dan Aday Adayı Olarak AK Parti Genel Merkezi ve İl Başkanlığına 45 Kişi Başvuruda Bulundu.

12 Haziranda yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri için Kütahya'dan aday adayı olarak AK Parti Genel Merkezi ve İl Başkanlığına 45 kişi başvuruda bulundu.

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Musa Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 milletvekili seçilecek Kütahya için partinin Genel Merkezine 10, İl Başkanlığına 35 kişinin müracaat ettiğini bildirdi.

Yılmaz, müracaat edeceğini bildirip henüz belgelerini teslim etmeyen 3-4 kişinin daha bulunduğunu ve bunlarla aday adayı sayısının artmasını beklediklerini belirterek, mevcut AK Parti Kütahya milletvekillerinden Soner Aksoy, Hasan Fehmi Kinay, İsmail Hakkı Biçer ve Hüseyin Tuğcu'nun aday adaylığı için müracaatta bulunduğunu, Hüsnü Ordu'nun ise başvuru yapmadığını kaydetti.

AK Parti İl Başkanlığına, Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Hatice Yakar ve Tavşanlı ilçesinde yaşayan Fatih Sam olmak üzere 2 engelli, Hatice Yakar'ın yanı sıra çini sanatçısı Aysel Yükselener, geçen yıl İzmir'de silahlı saldırıda öldürülen üniversite öğrencisi Selen Ayla'nın annesi eczacı Hatice Ayla ve Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü görevinden istifa eden Dr. Bedia Türkyılmaz olmak üzere 4 kadının aday adaylığı başvurusu yaptığı öğrenildi.

Aday adayları arasında eski EGO Genel Müdürü Ömer Ulu, eski TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmet Duman, eski Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, eski AK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Vural Kavuncu, Eğitim-Bir-Sen Basın Yayın Sekreteri Hıdır Yıldırım, televizyon ve radyo programı yapımcısı Yavuz Selim Koç, Yatırımlar, Proje Strateji Uzmanı Himmet Uygun ile eski AK Parti Kütahya milletvekilleri Abdullah Erdem Cantimur ve Alaattin Güven de bulunuyor.

- KÜTAHYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Milletvekili Genel Seçimine Doğru - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cüneyt Özdemir, Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi: 5 tane galericiyle baş edemiyorsun, Doğu Akdeniz'de ne yapacaksın? Son Dakika: Yeni koronavirüs genelgesi! Derneklerin ve STK'ların her türlü etkinlikleri 3 ay süreyle yasaklandı Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: Çok net ifade edeyim ki; yapılmayacak İran, nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin ölümünden İsrail'i sorumlu tuttu İran'ın nükleer programının mimarlarından Muhsin Fahrizade suikasta uğradı Son Dakika: Berat Albayrak, Türkiye Varlık Fonu'ndaki görevinden istifa etti Koronavirüse yakalanan ünlü oyuncu Bahar Şahin diziden ayrıldı Hijyen kurallarını hiçe sayıp sahte peynir üreten firma, 55 bin lira ceza kesilerek kapatıldı