Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesine gidiyor - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesine gidiyor

08.02.2023 00:48

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman Milletvekili Yakup Taş'ın ailesini arayarak taziyelerini iletti. Erdoğan, görüşmede sabah saatlerinde bölgeyi ziyaret edeceğini de söyledi. Erdoğan, 10 ilde yürütülen çalışmaları sahada koordine edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremde vefat eden AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş'ın ailesini arayarak taziyelerini iletti, sabır diledi.

"BEN DE BÖLGEYİ DOLAŞACAĞIM"

Taş ailesine başsağlığı dileyen Erdoğan, "Allah sabırlar versin. Rabb'im inşallah Yakup kardeşimizi, şehitler sınıfına dahil eder. Tabii Hanımefendi de aynı şekilde bu şehadet şerbetini içti. Bütün Taş ailesine en kalbi duygularla selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Ben de bölgeyi dolaşacağım, Adıyaman'a da uğrayacağım inşallah. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun." diye konuştu.

Bölgeyi ziyaret edeceğini belirten Erdoğan, "Bütün aileye, cenaze namazına katılacak tüm kardeşlerime selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Ruhu şad olsun. Biz de Ankara'dan 'Fatihalarımızı gönderelim inşallah." dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlere yönelik koordinasyon çalışmalarını sahada devam edecek.

6 ŞUBAT DEPREMLERİ

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki deprem oldu. İki deprem Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma neden oldu. Depremlerde binlerce insan hayatını hayatını kaybetti. Enkaz altında kalanları arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

BÖLGEDEKİ ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI

Bölgede, AFAD, PAK, Jandarma, DAK, Milli Savunma Bakanlığı, UMKE, itfaiye, Milli Eğitim Bakanlığı, STK ve gönüllüler, güvenlik, yerel destek ve uluslararası arama kurtarma ekiplerinden toplam 59 bin 971 personel görev yapıyor.

Diğer ülkelerden yardım için gelen 3 bin 251 personel de afet bölgesine sevk edildi. Afet bölgesine başta ekskavatör, çekici, vinç, dozer, kamyon, arazöz, treyler, greyder, vidanjör vb. iş makineleri olmak üzere toplam 4 bin 746 araç sevk edildi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Ocak Partisi, seçimlere bağımsız olarak girme kararı aldı Ocak Partisi, seçimlere bağımsız olarak girme kararı aldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücretliyi sevindirecek haber: Temmuz ayında ara zam yapılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücretliyi sevindirecek haber: Temmuz ayında ara zam yapılacak Aydemir: 'Milli irade cumhurbaşkanımızın ufkunda' Aydemir: 'Milli irade cumhurbaşkanımızın ufkunda'

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesine gidiyor - Son Dakika


Advertisement