Milletvekili Uzun, 3. Bahar Projesi'ni Yerinde İnceledi - Son Dakika

Milletvekili Uzun, 3. Bahar Projesi'ni Yerinde İnceledi

24.08.2013 13:00
Milletvekili Uzun, 3. Bahar Projesi'ni Yerinde İnceledi, System.String[]

AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Tarsus Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi tarafından hayata geçirilen '3.Bahar Projesi'nin uygulanmasını yerinde inceledi.

AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Tarsus Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi tarafından hayata geçirilen '3. Bahar Projesi'nin uygulanmasını yerinde inceledi.

Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Sarı ve Toplum Sağlığı Merkezi sorumlusu uzman doktor Ferhat Coşkun ve görevli ekiple birlikte projenin hayata geçirildiği evlere giderek incelemelerde bulundu. Projenin Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından finanse edildiğini belirten Uzun, proje kapsamında hazırlanan ekibin kimsesiz ve yaşlı olan vatandaşların evlerine giderek, temizliklerini yaptıklarını anlattı. Uzun, evde kalanların kirli giysileri toplanarak, Sağlık Müdürlüğünde oluşturulan çamaşırhane ve ütü ünitesinde yıkanıp ütülendikten sonra tekrar evlere teslim edildiğini ifade etti. Uzun, "Bu hizmetler sosyal devlet olmanın gereğidir. Ekipte ayrıca berber ve kuaför de bulundurulmakta ve gittikleri evlerde berberlik ve kuaförlük hizmeti de verilmektedir. Böyle bir projeyi hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum." dedi.

Sağlık Müdürü Mehmet Sarı ise konuşmasında, 145 bin liralık bu proje kapsamında 4 kişiyi de istihdam ettiklerini, 2 temizlik görevlisi, bir berber ve bir kuaförün de görevlendirildiği bu projeyle özellikle yaşlı ve kimsesiz olanlar ile yardıma muhtaç olanların yararlandırıldığını söyledi. Proje kapsamında 2 büyük çamaşır makinesi, 2 çamaşır kurutma makinesi, 2 ütü ve 2 adet temizlik robotu aldıklarını ve çok anlamlı bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Tarsus Sağlık Müdürü Mehmet Sarı, 2 yıldır bu projenin hayata geçirilmesi için çaba gösterdiklerini vurguladı. Sarı, "Milletvekilimiz Sayın Ahmet Tevfik Uzun, bu projenin hayata geçirilmesi konusunda çok önemli katkılarda bulundu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Projeyi sürekli kılmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Öte yandan Fatih Mahallesi'nde Necati Başdemir adlı 68 yaşındaki bir vatandaşın evinin temizlik çalışmalarını inceleyen Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, bir süre sohbet etti ve kendisine devlet desteğinin devam edeceğini söyledi. Necati Başdemir adlı vatandaş ise kendisine gösterilen bu güzel ilgi nedeniyle Milletvekili Ahmet Tevfik uzun ve beraberindeki heyete teşekkür ederek, projenin mutluluk verici bir proje olduğunu belirtti.

Necati Başdemir, "Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Allah hepinizden razı olsun. Bana ve benim gibi nice insanlara sahip çıkıyorsunuz. Allah devletimize zeval vermesin." diye konuştu.

Milletvekili Uzun, 3. Bahar Projesi'ni Yerinde İnceledi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Milletvekili Uzun, 3. Bahar Projesi'ni Yerinde İnceledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı