Milletvekili Yılmaz, Sivas'taki Ziraat Odası Başkanları ile bir araya geldi - Son Dakika

Milletvekili Yılmaz, Sivas'taki Ziraat Odası Başkanları ile bir araya geldi

AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas'taki Ziraat Odası Başkanları ile bir araya geldi.

AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas'taki Ziraat Odası Başkanları ile bir araya geldi.

Bir süre oda başkanları ile görüşen Yılmaz, Sivas'taki çiftçilerin durumu hakkında bilgi aldı.

Çiftçilerin sorunlarını dile getiren oda başkanları, Yılmaz'dan doğal afet mağduru çiftçiler için borç ertelemesi talebinde bulundu.

Bu yıl il genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle mahsul rekoltesinin düşük olduğunu, Sivaslı çiftçilerin istenilen verimi alamadıklarını dile getiren oda başkanları, çiftçinin mağdur duruma düştüğünü, bu mağduriyetin giderilebilmesi için çiftçilerin kredi borçlarının faizsiz ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Oda başkanlarının taleplerini dinleyen Milletvekili İsmet Yılmaz da konuyu Tarım ve Orman Bakanı ile görüşeceklerini, mağduriyetin giderilebilmesi için yapılabilecek çalışmaların neler olabileceğinin istişaresinin yapılacağını belirtti.

Toplantıya, Gürün Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Aktepe, Zara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, Şarkışla Ziraat Odası Başkanı Azimet Topçu, Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban, Ulaş Ziraat Odası Başkanı Ziyaettin Gazioğlu, Gemerek Ziraat Odası Başkanı Ferman Orhan Çilkaya ile Koyulhisar Ziraat Odası Başkanı Vedat Canan katıldı.

Toplantı sonrası İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız'ı ziyaret eden heyet, çiftçi borç ertelemesi konusunda düşüncelerini iletti.

Heyeti makamında kabul eden Yıldız, yaptıkları araştırmalar neticesinde ilçeler de dahil Sivas genelinde kuraklıktan kaynaklı yüzde 30'un üzerinde bir verim kaybı tespit ettiklerini söyleyerek durumu Bakanlığa rapor edeceklerini bildirdi.

Son Dakika

21:58 Didem Soydan cesur fotoğraflarına bir yenisini daha ekledi! Sokakta transparan kıyafetiyle poz verdi 18:11 Erdoğan'dan AB'nin seyahat kısıtlaması kararına sert tepki: Biz bir, onlar beş kaybeder 16:13 İkranur için özel ekip iz sürüyor! Cinayet şüphesi üzerine her detay tek tek inceleniyor 15:53 Bay Yanlış dizisinin çekildiği ultra lüks ev ünlü şarkıcının çıktı 15:45 Eintracht Frankfurt, sözleşmesi sona eren Fenerbahçeli Falette'i geri çağırdı 15:28 Esra ve Ceyda Ersoy kardeşlerin köpekleri için yaptırdığı mezarlık sosyal medyada gündem oldu 12:55 İspanya'da Zoom toplantısında çıplak görüntülenen belediye meclis üyesi istifa etti 12:37 Ezine'nin 40 yıllık sanayi sitesi hayali gerçek oluyor 11:20 Ünlü sunucu Kelly Brook'tan cinsel ilişki itirafı: Yaş ilerledikçe daha iyi oluyor 10:13 Konya'da görülen et yiyen örümcek yüzünden vatandaşlar tedirgin! Zehri insanı öldürüyor 09:48 Komşu iki ailenin kavgasında ortalık savaş alanına döndü 09:47 Tiryakilere kötü haber! Sigara ve alkole ÖTV zammı geldi 09:36 Yaklaşanın öldüğü kuyu için vatandaşlar, önlem alınmasını istiyor 09:15 Evde cansız bedeni bulunan kadının oğlu tarafından kedi yüzünden öldürüldüğü ortaya çıktı 09:11 Sevdiği kız başkasına verilen genç, veda etmek için video çektikten sonra canına kıydı