Milletvekili Yılmaztekin Şehit Taziyesinde - Son Dakika

Milletvekili Yılmaztekin Şehit Taziyesinde

2 yıl önce

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, cenaze törenine katılıp tabutunu omuzlarına aldığı hemşehrisi Harranlı Şehit Ali Aydar’ın ailesini yalnız bırakmıyor.

Milletvekili Yılmaztekin Şehit Taziyesinde, System.String[]

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, cenaze törenine katılıp tabutunu omuzlarına aldığı hemşehrisi Harranlı Şehit Ali Aydar'ın ailesini yalnız bırakmıyor. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik ile Şanlıurfa'ya gelen Milletvekili Yılmaztekin, şehit ailesini ikinci kez ziyaret ederek, acılarını paylaştı.


Taziye ziyareti için Şanlıurfa'ya gelen Milletvekili Faruk Çelik'e eşlik eden Yılmaztekin, Ağrı Doğubeyazıt'ta terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyon esnasında çıkan çatışma sonucu şehit düşen Piyade Onbaşı Ali Aydar'ın acısını yüreklerinin derinliklerinde hissettiklerini söyledi.


Zeytin Dalı Harekatıyla terör örgütlerinin son çırpınışlarını sergilediklerini vurgulayan Yılmaztekin, "Allah'ın izniyle bu harekat başarıyla sonuçlanacak. Şehitlerimizin hesabını misliyle ödeyecekler" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sık sık ifade ettiği Rabia işaretinin anlamını hatırlatan Yılmaztekin, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Türk'üyle, Kürt'üyle, Arap'ıyla, Çerkez'iyle, Roman'ıyla, Boşnak'ıyla 80 milyon tek millet, tek bayrak. Canımızı verir, taviz vermeyiz" diye konuştu.


Yılmaztekin, operasyon tamamlandığında hem bölge insanının huzura kavuşacağını hem de Hatay, Kilis ve civarındaki karakollarımıza, köylerimize, ilçelerimize yapılan saldırı ve tehditlerin tamamen ortadan kaldırılmasının sağlanacağını ifade etti. Zeytin Dalı Harekatının, Afrin' de yaşayan Arap, Kürt, Türkmen ve diğer etnik gruplara sahip yerel halkın, PKK ve DEAŞ terörünün baskısından kurtarılması, özgürlüğüne kavuşturulması, yurtlarından edilmesinin önüne geçilmesinin ve Türkiye'nin sınır güvenliğinin sağlanmasının amaçlandığı vurgulayan Milletvekili Yılmaztekin, "Ülkemiz, Osmanlıdan bugüne kadar çeşitli gerekçelerle gittiği hiçbir yere zulüm, kan, gözyaşı, kötülük götürmemiştir. Buna rağmen bu harekat sanki Kürt kardeşlerimize saldırı gibi algı oluşturmak alçaklıktır. Hem bu algıyı oluşturmaya çalışan hem de bunları sosyal medyada paylaşanlar vatan hainidir. Onları da emniyet birimlerimiz tespit ederek, gereğini yapmaktadır. Şunu herkes bilsinki Türkiye, Suriye'nin toprak bütünlüğüne sonuna kadar saygılıdır. Bu nedenle hiç kimse bu operasyonu başka yönlere çekmeye kalkışmasın" dedi.


Başkomutanımız kirli oyunları bozuyor


Türkiye'nin karanlık ellerin kirli oyunlarıyla diz çöktürülmeye çalışıldığını ancak, karşılarında her zaman dik durmayı bilen, boyun eğmeyen, eğdirmeyen dünya lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın varlığını unutma gibi bir gaflete düştüklerini vurgulayan Yılmaztekin,"Şükürler olsunki başımızda böyle bir lider var. Gerek sınırlarımızın içinde, gerekse sınırlarımızın dışında memleketimizin ve milletimizin huzurunu bozan, kardeşliğine zarar veren hiçbir terör oluşumuna müsaade edilemez. Aziz milletimiz bu oyuna gelmez. Bu vesile ile Mescid- Aksa'nın duvarında yazılan sözü hatırlatmak isterim 'Komutanı Muhammed olan bir Ümmet boyun eğmez'. Bu aziz millet en zor zamanlarda dahi bayrağına, ezanına, vatanına, devletine sahip çıkmıştır. Bunu artık dünya biliyor. Bizim en büyük gücümüz birlik ve beraberlik ruhumuzdur" ifadelerini kullandı. - ŞANLIURFA

Haber Yayın Tarihi: 04.02.2018 11:06 Kaynak: İHASon Dakika

Görev başındaki polis, emniyetin tuvaletinde sevgilisiyle uygunsuz halde basıldı
Didem Soydan'dan "Seninle cinsel ilişkiye girmeden ölmek istemiyorum" diyen takipçisine cevap Yönetimden Abdullah Avcı'ya flaş talimat: Rebocho'yu oynatma

Son Dakika Haberleri