Milli cimnastikçiler, Avrupa Şampiyonası'na odaklandı - Son Dakika

Milli cimnastikçiler, Avrupa Şampiyonası'na odaklandı

Artistik Cimnastik Milli Takımı Antrenörü Yılmaz Göktekin, yapılan kontrollü çalışmalar sayesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecini iyi geçirdikleri ve Avrupa Şampiyonası'na hazırlandıklarını söyledi.

Artistik Cimnastik Milli Takımı Antrenörü Yılmaz Göktekin, yapılan kontrollü çalışmalar sayesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecini iyi geçirdikleri ve Avrupa Şampiyonası'na hazırlandıklarını söyledi.

Yılmaz Göktekin, AA muhabirine, Kovid-19 salgını nedeniyle ara verdikleri antrenmanlara tekrar başladıkları dönemde, yarışma takviminin henüz netleşmediğini ifade etti.

Bu nedenle o süreçte form tutma antrenmanları yaptıklarını, yarışma takvimi belli olunca da ona göre çalıştıklarını dile getiren Göktekin, "Avrupa Şampiyonası iptal edilmişti ancak 9-13 Aralık'ta yine Azerbaycan Bakü'de yapılacak. O yüzden 4 aylık süremiz var. Bizim için çok önemli ve yeterli bir süre. Bu süreç içinde de yoğun antrenmanlara devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

"Kovid-19 sürecini iyi geçirdik"

Antrenman yapmadıkları dönemde birçok ülkenin antrenörleri ve sporcularıyla iletişim içinde olduklarını anlatan Göktekin, Türkiye'nin Kovid-19 sürecini en rahat geçiren ülkeler arasında olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bundan dolayı kontrollü gittik ve çok iyi çalışmalar oldu. Geçiş döneminde on-line antrenmanlarımız oldu. Hiç boş bırakmadık. Antrenmanlara tekrar başladığımızda teknik anlamda en fazla 1 hafta sıkıntı yaşadık. Pandemi sürecinde yaptığımız on-line antrenmanların faydasını çok gördük. Kovid-19 sürecini iyi geçirdik ve şu an Avrupa Şampiyonası için çalışıyoruz."

Milli sporcu İbrahim Çolak'ın ameliyatı sonrası henüz yüzde yüz performansla çalışmadığına da dikkat çeken Göktekin, "Yüzde 60-70'lerde diyebiliriz. Bayramdan sonraki süreçte daha yoğun olacak. İbrahim Çolak'la olimpiyatlara gidebilirdik ama yüzde yüz performans gösterip göstermeyeceği tartışılırdı. Bir yıllık erteleme İbrahim için iyi oldu. Diğer sporcularımızın eksiklerini tamamlaması, üzerine bir şeyler koyması ve madalya hedefini büyütmesi açısından da çok iyi oldu." değerlendirmesinde bulundu.

Milli cimnastikçiler, Avrupa Şampiyonası'na odaklandı

YORUMLAR

Son Dakika

ABD Başkanı Trump basın toplantısı düzenlediği sırada Gizli Servis tarafından salondan çıkarıldı Ali Babacan, IMF üzerinden kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi Koronavirüs karantinasında olması gereken aile tatile giderken jandarmaya yakalandı Mansur Yavaş, AK Partili Murat Köse'ye sert çıktı: Ağzını topla, düzgün konuş Toshiba 35 yılın ardından laptop sektöründen tamamen çekildi Mangal sonrası piknik tüpleri bomba gibi patlattı! O anlar kameralara anbean yansıdı Parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce'yle ilgili son anket sonucu netleşti! Oran çok bomba Türkiye-Yunanistan gerginliğinde Akdeniz'de sular ısınıyor! Türk savaş gemileri sahaya indi Rafet El Roman'ın kızı Su El Roman, mavi mayosuyla cesur pozlar verdi Yasmin Erbil, kırmızı bikinili pozlarıyla nefes kesti İstanbul'da 5 kişinin öldüğü otobüs kazasında ilk rapor çıktı Camiye büyük saygısızlık! Dini kitaplara zarar verip, ses sistemini bozdular Düğünde ilginç görüntüler! Damadın başında onlarca yumurta kırıldı, yanık yağ döküldü Bakan Koca'nın vaka artışı konusunda uyardığı Gaziantep'te tedbirler hiçe sayılıyor Polis memuru, trafikte tartıştığı uzman çavuş ve kardeşini tabancayla vurdu