Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Uyardı: 'Hiç Ödev Vermeyin!' - Son Dakika

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Uyardı: 'Hiç Ödev Vermeyin!'

17.01.2018 18:28

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı uyardı: 'Hiç ödev vermeyin!

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı uyardı: 'Hiç ödev vermeyin!'

"Çünkü uzun bir süre eğitim süremiz var"

"Öğretmenlerimizden, idarecilerimizden ödev vermemelerini rica ediyoruz"

EDİRNE - Türkiye genelinde Cuma günü milyonlarca öğrenci karne alma heyecanına hazırlanırken, öğretmenlere ve idarecilere bir uyarı Edirne'den geldi. Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Orhan Erdem, öğretmenlere seslenerek, "Uzun bir süre eğitim süremiz var. Hiç ödev verilmemesini arzu ediyoruz" dedi.

Edirne Merkez'de bulunan ve çoğunluğunun dezavantajlı öğrenci grubunun oluşturduğu Meriç İlkokulu bünyesinde kurulan müzik sınıfı açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Orhan Erdem, 12 Ocak 2018 Cuma günü karnelerin alınmasıyla birlikte başlayacak olan yarı yıl tatili öncesi, öğretmen ve idarecilere seslendi. Bakan yardımcısı Erdem, "Öğretmenlerimizden, idarecilerimizden ödev vermemelerini rica ediyoruz. Çünkü uzun bir süre eğitim süremiz var. Tekrar tekrar çok, 'çok' demem de yanlış hiç ödev verilmemesini arzu ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"Hiç ödev verilmemesini arzu ediyoruz"

Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Orhan Erdem, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak başta bakanımız tüm ekibi olarak tatilin çocuklara dinlenmeye vesile olmasını, tiyatro, sinema, sportif faaliyetlerine zaman ayırmasını, aileleri ile birlikte daha çok vakit geçirmelerini arzu ediyoruz. O bakımdan da öğretmenlerimizden, idarecilerimizden ödev vermemelerini rica ediyoruz. Çünkü uzun bir süre eğitim süremiz var. Bunları normal ders saatleri içerisinde, eğitim öğretim faaliyetlerinin saatleri içinde götürülmesini arzu ediyoruz. Çocuklarımız inşallah kitaplarını okurlar. Yeni döneme daha hazırlıklı daha dinlenmiş olarak başlarlar. Tekrar tekrar çok, 'çok' demem de yanlış hiç ödev verilmemesini arzu ediyoruz" dedi.

"Kötü karne çocuğun değil, bizimdir"

Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Erdem, yarıyıl tatili öncesi ders notlarının düşük olması nedeniyle velileri de öğrencilerin üzerine gitmemesi konusunda uyararak, "Biz hep şunu diyoruz, 'Kötü karne çocuğun değil, başta bizim, öğretmenimizin ve velinindir. Çocuğun kötü karnesi olmaz. Biz burada hatamızı bulup, ne daha ek ders vermemiz gerekiyor, ne yönde katkı vermemiz gerekiyor, böyle bakmamız lazım. Velilerimiz hiçbir çocuğun karnesi ile ilgili onu rahatsız etmemesi, üzerine gitmemesini arzu ederiz. Tekrar tekrar ediyorum, kötü karnenin sebebi bizizdir, öğretmenidir, velisidir. Hep beraber sorumluluğumuzun bilincinde bunu çözmemiz gerekir" diye konuştu.

Minik mehteran gösterisi alkış topladı

Edirne Merkez'de bulunan ve çoğunluğunun dezavantajlı öğrenci grubunun oluşturduğu Meriç İlkokulu bünyesinde kurulan müzik sınıfı öğrencilerinden oluşan minik mehteran takımının gösterisi izleyenlerden tam not aldı. Çocukları kadar kendileri de büyük heyecan yaşadıklarını söyleyen veliler, "Desteklerinden dolayı devletimize teşekkür ediyoruz. Gurur duyuyoruz" dedi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'e, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Meriç İlkokulu yöneticileri ile öğretmenleri de açılışta eşlik etti.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Uyardı: 'Hiç Ödev Vermeyin!'
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Uyardı: 'Hiç Ödev Vermeyin!'
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Uyardı: 'Hiç Ödev Vermeyin!'
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Uyardı: 'Hiç Ödev Vermeyin!'

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Uyardı: 'Hiç Ödev Vermeyin!' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlama cezası yiyen 3 gençten polise teşekkür: Allah razı olsun, yasaktan haberimiz yoktu Bakan Kasapoğlu'ndan 3 gol atan İrfan Can'a: Maşallah sana Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor