Milli Eğitim Müdürlüğünden Lise Öğrencilerine "Motivasyon Semineri" - Son Dakika

Milli Eğitim Müdürlüğünden Lise Öğrencilerine "Motivasyon Semineri"

17.02.2012 15:41
Milli Eğitim Müdürlüğünden Lise Öğrencilerine

Milli Eğitim Müdürlüğünce kentteki lise öğrencilerine yönelik "Ders çalışma teknikleri ve sınav motivasyonu" semineri düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürlüğünce kentteki lise öğrencilerine yönelik "Ders çalışma teknikleri ve sınav motivasyonu" semineri düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, lise son sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen seminer, Şanlıurfa Belediyesi Kültür Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, düzenleyecekleri çeşitli seminerlerle yarınların teminatı olan gençleri yetiştirmek amacında olduklarını belirtti.

Gelecek kuşaklara güzel bir ülke teslim etmek istediklerin ifade eden Pala, şunları kaydetti:

"Bunun için de bütün gücümüzle çalışmak yine çalışmak zorundayız. Şimdiden planlarınızı yapınız. Kendinize bir hedef koyunuz ve hedefinizi sağlam adımlarla ilerleyiniz. Bu yolculuğunuzda bizler hepimiz üniversitelerimiz, ilkokullarımız, ana okullarımız, liselerimiz sizin en iyi yetişmeniz için gerekli tüm gayreti göstereceğiz. Her fırsatta yanınızda olacağız. Her türlü sorunuzu çözmeye bütün gücümüzle çalışacağız. Şanlıurfa'mızın 1 milyon 700 bin nüfusu var. Adeta kendi kendime diyorum ki sen bir milyon yedi yüz bin kişinin eğitiminden sorumlusun. Ona göre kendini ayarla, ona kendini yenile, ona göre planı ve projeni yap."

Daha sonra İstanbul Aydın Üniversitesinden eğitimci - kişisel gelişim uzmanı Mehmet Ekinci, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) hazırlanan öğrencilere,

"ders çalışma ve soru çözme tekniği" konusunda bilgi verdi.

Öğrencilere bir hedef belirlemelerini tavsiye eden Ekinci, "Büyük hayaller kurun ve hayallerinizin peşinden koşun. Kendiniz, okulunuz, aileniz ve de en önemlisi vatan için çalışın ve üniversite sınavını kazanın" dedi.

Seminerin sonunda Milli Eğitim Müdürü Pala, Ekinci'ye plaket verdi.

- ŞANLIURFA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Milli Eğitim Müdürlüğünden Lise Öğrencilerine 'Motivasyon Semineri' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

TMSF, Ufuk Boru ve Nurkay Makine'yi satışa çıkardı Kaan Yıldırım'dan sevgilisi Hadise'nin doğum günü için romantik paylaşım Mesut Özil'in MLS ekiplerinden DC United'a transfer olacağı iddia edildi Maltepe'de film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış planı! Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtmışlar Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı Melek Aslan cinayetinde korkunç detay: Ablasının çıplak fotoğrafını atıp ''Ablanın geceliği ne kadar'' diye sormuş Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti